Kamuajans.com – Cumhurbaşkanı Sayın @RTErdogan , salgın döneminde değişik kesimlere yönelik alınan ekonomik tedbir ve destek kararlarından bir tanesini daha dün açıkladı.

Memur maaş farkları yatmaya başladı! 2022 temmuz memur ve emekli maaş farkları hesaplara yatırılmaya başladı. Memur maaş farkları yatmaya başladı! 2022 temmuz memur ve emekli maaş farkları hesaplara yatırılmaya başladı.

Buna göre Halkbank tarafından esnaflara kullandırılan  @HMBakanligi destekli kredilerin 30 Haziran'a kadar ödenmesi gereken taksitleri ertelenecek. 2021 Bütçesi TBMM’ye geldiği andan itibaren Türkiye  @Kamu_Sen Hükümete çağrıda bulunuyoruz: Her ne kadar 2021 yılı ücret artışları 5. Dönem Toplu Sözleşmesi ile belirlenmiş olsa da salgın döneminin ortaya çıkardığı sıra dışı ekonomik durumdan kamu çalışanları da çok olumsuz etkilenmiştir.Dolayısıyla devletimiz,diğer kesimlere yaptığı gibi,son bir yılda alım gücü ciddi oranda erimiş olan memur ve emeklilerimize de ekonomik tedbirler geliştirmeli ve ek zam yapmalıdır.

Hükümet, bu haklı ve makul talebi karşılıksız bırakmamalı ve bir an önce kamu çalışanlarını rahatlatacak kararları alarak hayata geçirilmelidir.