EMEKLİLERE VERİLECEK OLAN BAYRAM İKRAMİYESİ MEMURLARA DA VERİLMELİDİR
Yine tüm sözleşmeli çalışanlar ve 4/B’lilerin kadroya geçirilmesi için bir dilekçe kampanyası başlattık. Bu dilekçeleri Başbakanlığa götüreceğiz.”
MEMURUN İŞ GÜVENCESİZ VE KURALSIZ ÇALIŞMASINI ASLA KABUL ETMEYİZ

Metin MEMİŞ “Memurum iş güvencesi bu aralar çok gündeme gelmeye başladı. Ancak, Türkiye Kamu-Sen olarak bu konuda duruşumuz çok net. Güvencesiz ve kuralsız çalışmayı asla kabul etmeyiz. Hükümet yetkililerini bu konuda şimdiden uyarıyoruz. Eğer böyle yanlış bir karar alınırsa, üretimden gelen gücümüzü sonuna kadar kullanırız. İş güvencemiz, kırmızı çizgimizdir, kimse bizi bu konuda sınamaya kalkmasın. Emekliliklerine 15-20-30 yıl olana memur arkadaşlarımızı da uyarıyoruz.Üye oldukları sendikalar acaba iş güvencesi hakkında ne düşünüyorlar? Celladına aşık olma durumundan kendilerini kurtarmalarını acizane tavsiye ediyoruz.

MÜBAŞİR VE YHS ÇALIŞANLARININ GİH SINIFINA GEÇİRİLMESİ İÇİN ADALET BAKANLIĞI VE SİYASİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLLERİNE YAZI YAZDIK

Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Kurum içiUzmanlık Sınavı açılması, SGK çalışanlarına Uzmanlık hakkı verilmesi, Nüfus Müdürlükleri ve İlçe Seçim Kurullarında çalışanların fazla mesai ücretlerinin seçim dönemine bağlı kalmaksızın 5 katı üzerinden ödenmesi, Görevde Yükselme Sınavlarında mülakat uygulamasının kaldırılması taleplerimizi sürdürüyoruz. Kısaca, hizmet kolumuza bağlı kurumlarda çalışan arkadaşlarımızın bütün sorunlarını yakinen takip ediyor, biran önce çözüme kavuşması için her türlü gayreti gösteriyoruz.

Sendikamız Adalet Bakanlığı ve AKP, MHP ve CHP Grup Başkanvekillerine gönderdiği 02.05.2018 tarih ve 267 sayılı yazısı ile Adalet Bakanlığı bünyesinde görev yapan Mübaşirler ile Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışan personelin GİH Sınıfına geçirilmesini talep etiğimizi çalışanlarımızın bilgilerine sunuyoruz.