YÖK Daha Ne Kadar Sessiz Kalacak?

YÖK Daha Ne Kadar Sessiz Kalacak?

Kamuajans.com – Pamukkale Üniversitesi Rektörü uzun yıllardan beri makam şoförlüğünü yapan kişiyi, önce yüksekokula sekreter olarak atadı, bir mesai günü sonrası da şube müdürü yaptı.

Geçtiğimiz yıl içinde öğretmen olan eşini üniversiteye enstitü sekreteri olarak atayan, ülke genelinde kamuoyu tepkisi oluşunca da istifa ettirip, aradan bir süre geçtikten sonra tekrar PAÜ’de göreve başlatan ve birçok yanlış uygulamasıyla dikkatleri üzerine çeken, hatta Türkiye’de ilk kez uyguladığı mobbing yüzünden mahkeme kararlarıyla ceza alan rektöre kim dur diyecek?

Ülke olarak dünyanın en iyi ilk 300 üniversitesi içerisinde neden bizim üniversitelerimizin yer almadığını artık sorgulamak gerekmiyor mu?

Ehliyet ve liyaketten yoksun, yandaşları ve yakınları işe almaktan, mobbing yapmaktan başka işleri olmayanlar nasıl üniversitelerimize katkı sağlayabilirler.

YÖK başkanı bu duruma daha ne kadar sessiz kalacak?

YÖK 'ün gerekli işlemleri yapmasını bekliyor bu sürecin takipçisi olduğumuzu belirtmek istiyorum...

Anadolu Eğitim Sendikası

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.