Yeniden Görevden Almalar Başlıyor!

Yeniden Görevden Almalar Başlıyor!

Memurları yakından ilgilendirecek bir haber geldi. FETÖ soruşturması kapsamında 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana işten çıkarmalar büyük bir hızla devam ediyor. Bu güne kadarki 1 aylık sürede 80 bin memur açığa alındı. Bugün gelen açıklamada bu ay içerisinde de görevden almaların devam edeceği belirtildi.


İncelemeler Devam Ediyor

Türkiye genelinde devam eden açığa almaların sayısı 80 bin olurken, Sağlık Bakanı recep Akdağ bugün bir açıklamada bulundu. Akdağ, FETÖ soruşturması kapsamında 6 bin kişinin açığa alındığını ve bu ay da açığa alımların devam edeceğini söyledi.

OHAL kapsamında bir kararname hazırlandığını belirten Akdağ, FETÖ’cülerin daha çok emniyet, silahlı kuvvetler, yargı ve Milli eğitimin içinde olduğunu söyledi. Memurların görevden alınmasında çok dikkatli davrandıklarını ve büyük bir titizlikle inceleyerek masumlara zarar vermemek için çabaladıklarını söyleyen Akdağ, yeni işten çıkarmaların önümüzdeki günlerde gerçekleşeceğini söyledi.


Doğrudan Örgüte Destek Olanlar İnkar Ediyorİncelemeleri sırasında direk FETÖ ile bağlantılı olanların tespit edildiğini belirten Recep Akdağ, bu kişilerin örgütle ilişkisi olduğunu inkar ettiğini belirtirken, örgüte para yardımında bulunan, örgüt için para toplayan ve örgüte insan yönlendiren herkesi örgüt üyesi olarak gördüklerinin altını çizdi.

FETÖ soruşturması kapsamında 35 sağlık kuruluşunun kendilerine bağlandığını belirten Sağlık Bakanı, bu hastanelerde artık ücretsiz hizmetin başlayacağını ve vatandaşların gönül rahatlığıyla gidebileceklerini söyledi.


Sağlık Kurumlarının İncelemesi de Devam Edecek

Bakanlıkların memurlar konusunda çalışmalara devam ettiklerini belirten Akdağ, bu ay içerisinde de işten çıkarılmalar yaşanacağını söyledi. Memur açıklarının yanı sıra sağlık kuruluşlarının da incelemelerinin devam edeceği, incelemeler sonucunda FETÖ ile ilişkisi bulunan sağlık kuruluşlarının  da tespit edilerek kapatılacağı ve Sağlık Bakanlığı’na devredileceği de açıklandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.