Uzman öğretmenlik için uğraşıp, sınava giren öğretmenler ocak ayı zammı ile ne kadar alacak?

Uzman öğretmenlik için uğraşıp, sınava giren öğretmenler ocak ayı zammı ile ne kadar alacak?

Uzman öğretmenlik kadrosunda görev yapan öğretmenler ocak ayı zammı ile beraber ne kadar maaş alacaklar? Maaşları ne kadar zamlanacak? İşte açıklanan zamlı maaş rakamları…

Öğretmenler için uygulanan kariyer basamaklarından biri olan uzman öğretmenlik maaşları açıklandı. Ocak ayında gelecek olan zam ile beraber uzman öğretmenlerin maaşları ne kadar olacak merak edilirken açıklamalar gecikmedi. Uzman öğretmenlik kariyer basamağına çıkmak için sınavlara giren öğretmenlerin maaşları ne kadar? İşte tüm detaylar…

Uzman öğretmenlik kadrosunda görev yapanlara müjde!

Uzman öğretmenlik sınavına girip öğretmenlik kariyer basamaklarında ilerleyen öğretmenlerin bir avantajı da maaşlarının fazla olması oluyor. Uzman öğretmenlik kariyer basamağında çalışan öğretmenlerin maaşlarının ocak ayında ne kadar olacağına ilişkin açıklamalar ise geçtiğimiz saatlerde yapıldı.

Uzman öğretmenlerin ocak ayındaki zam ile beraber maaşları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın son yaptığı açıklamalara göre ocak ayında yapılacak zam ile en düşük memur maaşı 22 bin 17 liradan 33 bin TL olacak. Ancak uzman öğretmenler için maaşlar, çalışılan yıl, unvan ve kıdeme bağlı olarak değişkenlik gösterdiği de belirtilerek uzman öğretmenliğin ocak ayındaki maaş oranı ne olacak?

Uzman öğretmenliğin ocak ayında maaşı…

Yapılan açıklamalara göre uzman öğretmenlik kariyer basamağında çalışan öğretmenlerin maaşlarının ocak ayı zammı ile beraber 40 bin 950 TL’ye ulaşacağı ön görülüyor. Şu an için uzman öğretmenlerin ortalama maaşı 27.300 TL civarında bulunurken ocak ayı zammı ile maaşları uzman öğretmenlerin yüzlerini güldüreceğe benziyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum