Üniversiteler Ne Zaman Açılacak?

Üniversiteler Ne Zaman Açılacak?

Üniversitelerin açılış tarihi milyonlarca öğrenci tarafından merak ediliyor. Koronavirüs nedeniyle online eğitimle tamamlanan bir yılı daha geri de bırakan üniversitelilerin gözü kampüslere döneceği tarihte.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce gerçekleştirilen Kabine toplantısının ardından açıkladığı normalleşme takviminde üniversitelerin, 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takviminin 13 Eylül itibarıyla başlayacağını bildirmişti.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari kadrolardaki personel ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerin bu yılın eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, “13 Eylül'den önce üniversite öğrencilerimiz de aşılarını olacak” açıklamasında bulundu.

Buna göre üniversitelerin 13 Eylül Pazartesi günü itibariyle açılacağı öngörülüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.