ÜAK'tan Doçentlik Sözlü Sınavları Yazısı

ÜAK'tan Doçentlik Sözlü Sınavları Yazısı

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı Genel Sekreterlik tarafından 23932784-204.01.06-E.4581 sayılı Doçentlik Sözlü Sınavları konulu 7 Mayıs 2020 tarihli resmi yazı yayınlandı.

Genel Müdür V. Prof. Dr. H. Haldun Göktaş imzalı e-imzalı resmi yazıda ''Bilindiği üzere 4 Mayıs 2020 tarihli Kabine Toplantısında 15 Haziran 2020 tarihinden itibaren üniversitelerimizin akademik takvime dönebileceği kararı alınmıştır. Bu karar ile üniversiteler, bu tarihten itibaren; bu ve gelecek senenin eğitim öğretim süreçlerine ilişkin akademik çalışmalarını düzenleyebileceklerdir.

Devletimizin ilgili kurumları tarafından 1 Haziran 2020'den itibaren 14 gün boyunca Kovid-19 salgınının kontrol altına alındığının ve kesin düşüşe geçtiğinin beyan edilmesi koşuluyla, 15 Haziran 2020 tarihinden sonra üniversitelerimizde de normale dönüşün ilk aşamasının başlayacağı anlaşılmaktadır.

Açıklanan tüm bu nedenlerle rektörlüğünüzce aday ve jüri üyeleri için gerekli tedbirlerin alınması ve sınavın yapılması için uygun ortam sağlanması ön şart olmak kaydıyla doçentlik sözlü sınavlarının 15 Haziran 2020 tarihinden sonra yapılmaya başlanabileceği hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.'' denilmiştir. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.