Tüm Çalışanlar Kadroya Alınmalıdır

Tüm Çalışanlar Kadroya Alınmalıdır

Çin'in Wuhan Kenti' nde başlayarak tüm dünyaya yayılan ve maalesef ülkemizde de görülen Corona Virüsü'ne yönelik özellikle Sağlık Bakanlığımıza bağlı teşkilatımız yoğun bir çalışma örneği göstererek görevini fedakarca sürdürmektedir. Bu olay bize bir kere daha gösterdi ki sağlık hizmeti sunumu bir ekip işidir.

Güvenlik personelinden temizlik personeline, veri giriş personelinden Laboratuvar teknisyenine, yemekhane personelinden şoförüne, radyoloji teknisyeninden sterilizasyon personeline, hemşiresinden doktoruna herkes bu ekibin bir parçasıdır. Bu yüzdendir ki herkes taşeron içiymiş, kadrolu işçiymiş, memurmuş, sözleşmeli personelmiş, ayrımı yapmadan canla başla görevini ifa etmektedir. 

Bizlerinde üzerine düşen görev, bu statü ayrımcılığına son vererek tüm çalışanların KADROYA alınmasını sağlamaktır. 

Bu konuya sendikal ayrım, siyasi ayrım yapmadan toplumun genel bir sorunu bakış açısıyla yaklaşarak gereken desteği vermeliyiz. Biz bu desteği Ülkem-İş Konfederasyonu olarak sonuna kadar vermeye hazırız.

Fatih ÖKSÜZ 

Ülkem-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yrd. 

Öz Sağlık Sen Genel Başkanı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.