Torba Yasada Memurlara Rotasyon Kararı

Torba Yasada Memurlara Rotasyon Kararı

Kamuajans.com -Memurlara rotasyonla ilgili her dönem soru işaretleri yaşanır ve olup olmayacağı ile ilgili gündem oluşur. Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığında çalışan personellere rotasyon kararı çıkartılmış daha sonra da bu karardan vazgeçilmişti.

  Ancak rotasyonla ilgili açıklamalar ve sorular memurların kafasını karıştırmaya devam ediyordu. Personel sayısı fazla olan bakanlıklarda olup olmayacağı merak edilen rotasyonla ilgili karar personel sayısı çok olmayan bir başka bakanlık personeli için çıktı. TBMM'de görüşülen Torba Yasa içerisinde bir bakanlık personeli için rotasyon kararı çıktı. 

TBMM'de görüşülen torba yasa değişilik çalışmalarında bir bakanlık çalışanları ile ilgili rotasyon kararı çıktı. Daha önce diğer bakanlıklarda da denenen bazılarında uygulanıp bazılarında ise bu karardan dönülmüştü.

Torba yasa ile Gençlik ve Spor Bakanlığı personellerine rotasyon uygulaması geliyor. 

 Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Spor Genel Müdürlüğünün  taşra teşkilatlarında görev yapan personel, Gençlik ve Spor Bakanlığınca  belirlenecek tüm bölgelerde yer değiştirme suretiyle rotasyona tabi  tutulabilecek.

Diğer bakanlıklarda ertelenen ya da iptal edilen rotasyon uygulamasının bu bakanlıkta da akıbetinin ne olacağı şimdiden merak konusu oldu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.