Polis Alımında Şartlar Değişti Mi? Polis Alımında Boy Kilo ve Yaş Şartı Ne Oldu?

Polis Alımında Şartlar Değişti Mi? Polis Alımında Boy Kilo ve Yaş Şartı Ne Oldu?

Kamuajans.com – Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından her yıl belirli şartlarla alınan polis memuru alımında ilk şart KPSS sonrasında ise boy kilo şartı ile yapılmaktaydı.

KPSS ve sonraki sınavlarda başarılı olan bir çok aday boy kilo şartına uymadığı için santimlerle ve fazla gramları ile polislik hayaline kavuşamamaktaydı. Bilindiği üzere Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımındaki son basamak olan ve polis adaylarının kaderini belirleyen şartlar arasında boy kilo oranları bulunmaktadır. Polis olma hayali kuran milyonlarca genç KPSS sınavı POMEM sınavı ve uygulamalı sınavlarda başarılı olsalar dahi boy kilo şartına uymadıkları takdirde polislik hayaline ulaşamıyordu.

Milyonlarca polis adayının beklediği açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi.İşte o açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu POMEM sınav sonuçlarının açıklanmasına dair önemli açıklamalarda bulundu. Ayrıca 2020 yılında adayların merakla beklediği POMEM polis alımlarındaki yaş ve boy şartlarında esneklik olmayacağını açıkladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.