Personel Servisleri Kaldırılacak

Personel Servisleri Kaldırılacak

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Bütçe Genel Müdürlüğü tarafından 29408908-100.00-E.801 sayılı Personel Servisi konulu 27 Şubat 2020 tarihli resmi yazı yayınlandı.

5 Ocak 1961 tarihli ve 237 sayılı Taşıt Kanununun 7'nci maddesinde kamu idarelerinin personeline şartları yerine getirilmek kaydıyla personel servisi sağlayabileceği düzenlenmiştir. Kamu kurumlarımızda personel servisi hizmetleri önemli ölçüde yaygınlaştırılmaktadır. Kamu idareleri, özellikle merkez teşkilatlarında çalışan personelinin mesaiye gidiş-gelişleri için kiralık araçlarla personel servisi hizmeti sağlanmaktadır. Personel servisi hizmetleri bu yöntemin yanı sıra idare taşıtlarıyla veya toplu taşıma kartı verilmesi suretiyle de sağlanmaktadır. Kamu çalışanlarımızın memnuniyeti açısından bütçe imkanları dahilinde personel taşıma hizmetinin devam ettirilmesi gerekmektedir. 
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.