Öğretim Elemanlarının İstifa Sınırı Hakkında

Öğretim Elemanlarının İstifa Sınırı Hakkında

Kamuajans.com - Öğretim elemanlarının istifa sınırının olup olmadığına dair açıklama 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2547 sayılı Kanunda açıkça belirtilmektedir.

2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanununun 20 nci maddesinde ; "Bu Kanunda hüküm bulunmayan hallerde 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri uygulanır." hükmü yer almaktadır.

<br />

2547 sayılı Kanunda da istifa ile ilgili bir düzenleme yer almamaktadır. Ancak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 92 nci maddesinde; "İki defadan fazla olmamak üzere memurluktan kendi istekleriyle çekilenlerden veya bu Kanun hükümlerine göre çekilmiş sayılanlardan tekrar memurluğa dönmek isteyenler, ayrıldıkları sınıfta boş kadro bulunmak ve bu sınıfın niteliklerini taşımak şartıyla ayrıldıkları tarihte almakta oldukları aylık derecesine eşit bir derecenin aynı kademesine veya 71 inci madde hükümlerine uyulmak suretiyle diğer bir sınıfta eşit derecedeki kadrolara atanabilirler." denilmektedir. <br />

<br />

<a href="http://kamuajans.com">kamuajans.com</a> - özel haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.