Milyonlarca memuru ilgilendiren kritik veri yarın açıklanacak!

Milyonlarca memuru ilgilendiren kritik veri yarın açıklanacak!

Milyonlarca memuru ilgilendiren kritik veri yarın açıklanacak!

Milyonlarca memuru ilgilendiren kritik veri yarın açıklanacak. Bilindiği üzere memurlar 6 ayda bir enflasyon farkı + toplu sözleşme zammı kadar maaşlarına ilave ödeme almaktalar.

Tüik'in açıkladığı veriler ışığında maaşlara zam yansımakta. Bunun yanı sıra varsa refah payı düzenlemeleri ise Meclis çalışmalarından sonra kanunlaşarak memurlara verilmekte.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hak iş kongresinde yapmış olduğu açıklamada en düşük memur maaşlarının 15 bin Lira olacağı ve bunun üstüne Temmuz ayında enflasyon farkı + refah payı verilerek böylece en düşük maaşın net 22 bin lira olacağını ifade etmişti.

Bunun için kanun gerekiyor. Kanun için de refah payı miktarının belirlenmesi yani son olarak Haziran ve Temmuz ayı enflasyon verilerinin açıklanması.

Veriler yarın açıklanacak!

Milyonlarca memuru ilgilendiren Tüik verileri yarın saat 10:00'da açıklanacak. Tüik verilerinin açıklanmasından sonra memur ve emeklilerin 5 aylık zam oranları belli olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum