Memur ve emekli maaşları: Enflasyon farkı + refah payıyla birlikte ne kadar olacak?

Memur ve emekli maaşları: Enflasyon farkı + refah payıyla birlikte ne kadar olacak?

Memur ve emekli maaşları: Enflasyon farkı + refah payıyla birlikte ne kadar olacak?

Memur ve emekli maaşları: Enflasyon farkı + refah payıyla birlikte ne kadar olacak? İşte detaylar…

Milyonların beklediği zam oranları ile ilgili yeni gelişmeler var. Temmuz ayında gelecek maaş zamları yavaş yavaş belli oluyor. Bu defa maaşlara rekor zam yapılacak. Hem emekliye hem de memura enflasyon farkı, refah payı ve seyyanen zam yapılacak. Maaşlar 3’lü zamla artacak. Beklenen en az zam oranı ise yüzde 45’in üstünde oldu. İşte emekli ve memur maaş zammı son dakika gelişmesi…

Seçim sonrası zam haberleri gündemden düşmüyor. Emekli ve memurlar heyecanla maaş zammı için gelecek son dakika haberleri de geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısı sonrasına bayram öncesinde maaş zamlarının netleşeceğini söylemişti. Zam oranları ile ilgili yeni bilgiler de gelmeye başladı. Memur ve emekli için oranlar kesinleşti. Hem enflasyon farkı hem refah payı hem de seyyanen zam geliyor. Yani emekli ve memur maaşlarına 3 zam birden yapılacak. Emekliye bir de sürpriz ödeme var. Bayram ikramiyesi de zamlı yatacak. İşte memur ve emekli maaş zammı son dakika gelişmeleri…

EMEKLİ VE MEMURA BÜYÜK ZAM GELİYOR

Emekliye ve memura Temmuz zammı heyecanla bekleniyor. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan Mayıs ayı enflasyon verileri sonrası 5 aylık enflasyon belli oldu. Ancak hala net oranların açıklanması için Haziran ayı verileri bekleniyor. Merkez Bankası 6 aylık enflasyon tahminlerine göre emekli ve memuru yüzde 20 oranında enflasyon farkı bekliyor.

Fakat emekli ve memur maaşlarına zam sadece enflasyon oranında olmayacak. Aynı zamanda refah payı ve seyyanen zam da maaşlara eklenecek. Yani bu durumda maaşlara yapılacak zam oranları da en az yüzde 45 olacak.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 22.000 TL OLDU

Memur ve emekli zam oranlarını heyecanla bekliyor ama en düşük memur maaşı zaten aylar öncesinde belli olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim öncesinde Memur-Sen Genel Kurulunda yaptığı açıklamada en düşük memur maaşının Temmuz ayından itibaren 22.000 TL’ye çıkacağını açıklamıştı. Yani 11.500 TL olan en düşük memur maaşına yüzde 90’ın üzerinde zam gelmiş olacak.

Memur maaşlarına yapılacak zam oranı hesaplanırken en düşük memur maaşına yapılan zam göz önünde bulundurulacak. Yani üst kademedeki memurlar ve memur emeklisi de bir hayli okkalı zam alacak.

EMEKLİ MAAŞ ZAMMINDA DA ORANLAR BELLİ OLDU

Memur maaşlarına yapılacak zam oranlarının yanı sıra emekli maaşlarına yapılacak zam oranları da belli oldu. En düşük emekli maaşının 10.000 TL’ye yükselmesi beklenirken, emekliye en az yüzde 45 oranında zam yapılacağı tahmin ediliyor. Fakat emekliye kademeli zam da son dönemlerde gündeme gelen konular arasın da yer alıyor. Kurban Bayramı öncesinde emekli maaş zammı da kesinleşmiş olacak. tum-haberler.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum