MEB’in Yaptığını YÖK’te Yapmalıdır

MEB’in Yaptığını YÖK’te Yapmalıdır

Anadolu-Sen Genel Başkanı Mustafa GÜÇLÜ, Covit-19 sebebi ile tatil edilen okullarda sınıf geçme ile ilgili yapılan düzenlemeyi değerlendiren yazılı bir açıklama yaptı.

Anadolu-Sen Genel Başkanı Mustafa GÜÇLÜ, "Sayın Milli tim Bakanı Ziya Selçuk Hocamızın, bu yıl ilk dönem notlarını göre sınıf geçmenin sağlanacağını, bu kapsamda eğer bir öğrencinin ilk dönem zayıfı yoksa bir üst sınıfa direk geçeceği, eğer zayıfı var ise bu derslerden sorumlu olarak bir üst sınıfa geçegini açıklaması yerinde ve adil bir uygulama olmuştur. Ancak eğitimin bir bütün olduğu düşünülerek aynı adımın yükseköğrenim kurumlarında da atılmasının gerekli olduğu kanaatindeyiz. Üniversiteli öğrencilerinin böyle bir beklenti içinde olduğunun altını çizmek istiyoruz. Dünyanın ülkemizin de içinde  olduğu olagan bir salgın hastalıkla uğraştıgı bir dönemde, gençlerin umutsuzluğa itilmemesi lazımdır. Bazı üniversitelerde internet üzerinden online sınav yapma istediği adilane bir çözüm değildir. Ya da YÖK tarafından zor durumda olan öğrencilere kayıt dondurma imkanı vermesi de başka bir mahiyette haksız rekabete yol açacaktır. En güzeli çözüm Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı gibi şartları tutanların direk bir üst sınıfa geçişinin sağlanırken zayıfı olanların sorumlu olarak bir üst sınıfa geçirilmesidir."  dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.