Mavi Marmara Ruhu Sakarya’ya Geliyor

Mavi Marmara Ruhu Sakarya’ya Geliyor

Kamuajans.com – İHH İnsani Yardım Vakfı, kutlu seferin 10. Yılında "Kudüs ve Mavi Marmara Şehitleri" programı düzenliyor. 1 Mart’ta Atatürk Kapalı Spor Salonunda düzenlenecek olan programa İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Ömer Döngeloğlu, Ebubekir Sifil konuşmacı olarak katılacak. Ömer Karaoğlu’nun da bir konser vereceği program 17:00 de başlayacak.

 Kudüs ve Mavi Marmara Şehitleri programı tanıtım ve davet çalışmaları kapsamında ilk ziyaret Memur-Sen Sakarya İl Temsilciliğine yapıldı.

Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer; Filistin, 1948'den bugüne İslam dünyasının değişmeyen gündemlerinden biri. Siyonistlerin köy baskınları ile başlayan süreç, uluslararası hukuksuzluklar ve işgalin ev ev, sokak sokak genişlemesiyle devam ediyor. Gazze Özgürlük Filosu'na dahil olan Mavi Marmara gemisi Gazze'ye uygulanan ambargoyu delmek için yola çıkmıştı. Uluslararası sularda işgal devletinin saldırısına uğradı. 10 insani yardım gönüllüsü̈ şehit edildi, 56'sı ağır yaralandı şeklinde konuştu.

Sezer; İHH İnsani Yardım Vakfı olarak Özgür Kudüs davasına ve şehitlerimize sahip çıkmak amacıyla, kutlu seferin 10. yılını Mavi Marmara Yılı ilan ettik. Toplamda 9 farklı ilde düzenlenecek olan programlarla birlikte Filistin duyarlılığının artırılmasını hedefliyoruz. Sakarya’da düzenleyeceğimiz programa tüm Memur-Sen ailesini bekliyoruz dedi.

Memur-Sen Sakarya İl Temsilcisi Murat Mengen ziyaretten ve davetten son derece memnun kaldıklarını söyleyerek Mavi Marmara davasının unutturulmaması gerektiğini vurguladı.

Mengen; Türkiye’nin tek başına mazlumların yanında yer aldığını belirterek "Allah öksüz bırakılan aileleri koruma ve onları kurtarma şerefini, devlet ve halk olarak bize verdi. İnşallah bizimle beraber olan İslam dünyasının halklarıyla beraber büyük zaferler elde edeceğiz. Rabbim bizimle beraber Kudüs’ü özgürleştirmeyi nasip etsin. Mavi Marmara şehitleri inşallah Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolu açacaktır. Şimdi ülkemizi Suriye'de sıkıştırmak istiyorlar. Bütün siyasi partiler bütün sivil toplum kuruluşları olarak şunu çok iyi bileceğiz ki Türkiye ayakta kalırsa İslam dünyası ayakta kalır" dedi.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Murat Mengen konfederasyonumuza bağlı tüm sendikalarımızla birlikte programda yer alacaklarını ifade etti. Ziyarette Kültür Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen Şube Başkanları da hazır bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.