Mali ve Sosyal Haklar Konulu Genelge

Mali ve Sosyal Haklar Konulu Genelge

Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü tarafından 27998389-010.06.02-13659 sayılı Mali ve Sosyal Haklar Konulu 6 Ocak 2020 tarihli Sıra No:1 Genelge yayınlandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Berat Albayrak imzalı resmi yazıda ''Bilindiği üzere, 1 Eylül 2019 tarihli ve 30875 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmış olan 28 Ağustos 2019 tarihli ve 2019/1 sayılı Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararının İkinci Kısım Birinci Bölümünün 4'üncü maddesinin beşinci fıkrasında; ''Hazine ve Maliye Bakanlığı, 7'nci maddede öngörülen hallerin gerçekleşmesi durumunda birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü fıkralarda belirlenmiş olan katsayıları, sözleşme ücreti artış oranlarını ve ücret tavanları ile 6'ncı maddede yer alan ortalama ücret toplam üst sınırlarını; anılan fıkralarda belirlenmiş olan artış oranı ile 7'nci madde uyarınca verilecek enflasyon farkını yansıtacak şekilde yeniden belirler ve duyurur.'' hükmü yer almaktadır. <br />

<br />

<a href="http://kamuajans.com/images/dosyalarim/6_OCAK_HAZINE_1.pdf"><strong> GENELGE</strong></a>

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.