Kamu Yönetiminde Ehliyet ve Liyakat Esas Olmalıdır

Kamu Yönetiminde Ehliyet ve Liyakat Esas Olmalıdır

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamu hizmetlerinde, kamu yönetiminde, kamu personel sisteminde ilk adımın atılarak kariyer sisteminin güçlendirilmesi, ehliyet ve liyakat noktasındaki hassasiyetin ve haklı beklentinin hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Kamu görevlilerinin hakkı kadar yükselmesini, kariyer fırsat ve imkânlarının zenginleşmesini sağlamalıyız.

Kamu görevlilerinin iş, maaş, kariyer ve liyakat güvencesi; kamu yönetiminin güçlenmesinin ön şartı, devletin bağımsızlığının teminatıdır. İş güvencesinin herkesi kapsadığı kamu personel sisteminin, ehliyet ve liyakat ilkelerinin hâkim olduğu kamu yönetimi perspektifinin, insanı yaşatan devlet anlayışına dayanan kamu hizmeti iradesinin oluşması gerekir. Kamu personel sistemi ve kamu hizmetleri arasındaki güvence-kalite ilişkisi mutlaka sağlanmalıdır” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.