Kamu çalışanlarına verilecek kira desteği için oran belli oldu!

Kamu çalışanlarına verilecek kira desteği için oran belli oldu!

Kamu çalışanlarına verilecek kira desteği için oran belli oldu!

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren kira desteği ile ilgili yeni gelişme. Verilecek olan kira desteği için oran netleşti. Yalnızca memurları kapsamayacağı da açıklandı. Devlet vatandaşını yalnız bırakmıyor! Kira desteği az önce açıklandı. Detaylar...

Devletin vereceği kira desteği için zam oranı netleşti, memurlarla sınırlı kalmayacak! Geçtiğimiz yıllarda yaşanan fahiş fiyat artışları yüzünden, yüzde 200’ün üzerine çıkan kira artışları vatandaşların cebini büyük oranda zorlamaktadır. Hükümet konu ile ilgili fahiş kira artışları için yüzde 25 zam sınırı koysa da ev sahipleri bu konuda bir yolunu buluyor ve kiracılar konudan mağdur çıkıyordu. Yeni dönemde de uygulama devam edecek ancak, zam oranındaki üst sınırın yeniden revize edileceği belirtilmişti. Bunun yanı sıra gelen başka bir açıklamada ise milyonlarca vatandaş için artık kira desteği verileceği açıklandı. Konu hakkında araştırmalar başladı. Peki, kira desteği kimlere verilecek? Kira desteği için yüzde kaç TL verilecek?

Türkiye genelinde araç ve konut fiyatları her geçen gün katlanarak artmaya devam ediyor. Ev kiraları artan fiyatlar ile orantılı olarak bir yükseliş içerisine girdi. Bu durumun önüne geçebilmek adına hükümet tarafından 1 yıldır kira fiyatlarına en fazla yüzde 25 oranında zam yapabilmek için bir yasa yürürlüğe alındı ve bu yasa Temmuz ayı itibari ile son bulacak. Milyonlarca kiracı bu durumdan oldukça tedirgin olmaya başlamıştı ancak geçtiğimiz aylarda Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum konu hakkında vatandaşları rahatlatacak açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, söz konusu yasanın devam edeceğini fakat yasa üzerinde enflasyon oranları ile orantılı olarak zam oranındaki sınırın değişebileceğine dikkat çekti.

KİRA DESTEĞİ VERİLECEK

Çevre Bakanı Murat Kurum’un açıklamalarının ardından tüm kamu çalışanları için kira desteği verileceğinin müjdesi verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz haftalarda en düşük kamu işçisi maaşının 15.000 TL olduğunu ve en düşük memur maaşının ise 22.000 TL seviyesine kadar yükseleceğinin müjdesini vermişti. Bu açıklamaların ardından memur ve kamu işçileri için büyükşehirlerde yaşayanlara kira desteği verileceği açıklanınca rahat bir nefes aldı. Konu ile ilgilenenler verilecek kira desteğinin ne kadar olacağı araştırılmaya başladı

KİRA DESTEĞİ NE KADAR?

Kamuya bağlı olan milyonlarca memur ve kamu işçisinin yararlanacağı kira desteği için rakamın yüzde 30’un altında olmayacağı ile ilgili açıklamalar geliyor. Konu hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmamak ile birlikte gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Sizler de gündemde bulunan en güncel konulardan haberdar olabilmek için sitemizi takip edebilirsiniz.

tum-haberler.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

19 Yorum