Kamu Avukatlarının Maaş İsyanı

Kamu Avukatlarının Maaş İsyanı

KamuAjans.Com-Kamu'da görev yapan avukatlar maaşlarının az olmasından dolayı duydukları huzursuzluğu dile getiriyor.Diğer memurlara göre okuyup mezun oldukları bölümün ağırlığı ile bağdaşmayan maaş ile çalıştıklarını belirten avukatlar.Bu durumun hükümet yetkilileri tarafından düzeltilmesi gerektiğini söylüyor.

 Daha önce bir televizyon kanalına katılarak bu konuyu gündeme taşıyan meclis anayasa komsiyonu başkanvekili yaptığı açıklama ile bu sorunun çözümünün kolay olduğunu belirtmişti.

Bu açıklama sonrasında herhangi bir gelişme olmaması kamudaki avukatların moralini ne kadar bozsada gereken adaletin sonunda tecelli edeceği yönünde ortak düşüncede buluşuyorlar.

Kamuda çalışan avukatların maaşları 1800 ile 2200 TL arasında değişiyorken polislerin 2300 TL makina kimya mühendislerinin 2800 TL almasının etik olmadığı ve eşit işe eşit ücret KHK gereğince limitin altında kalmasının avukatlarda huzursuzluk yaratıyor olmasına nasıl çözüm üretileceğini ilerleyen günlerde yaşanacak gelişmelerin takipçisi olacağız.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.