Kadro Alamayan İşçiler KHK’dan Yararlandırılmayı Bekliyor

Kadro Alamayan İşçiler KHK’dan Yararlandırılmayı Bekliyor

Kamuajans.com – 2017 yılında Kamu kurumlarında 696 sayılı KHK kapsamında bir çok işçi devlette kadro bulmayı başardı. 4/D sürekli işçi kadrosuna alınan pek çok taşeronun yanında hal eski statüsünde, yani taşeron olarak kalan bir çok işçi de mevcut. Her ne kadar 4/D işçilerin başta yıllık ücret zammı olmak üzere pek çok sorunu olsa da, kadro alamayan taşeronlar iş güvencesi, özlük hakları, sosyal haklar gibi sebeplerden kendilerinin de 696 sayılı KHK’dan yararlandırılmasını bekliyor.

Taşeronda kalan başta KİT’ler, yüzde 70 mağdurları veya 4 Aralık mağdurları gibi personeller olmak üzere bir çok kişi taşeron gündemini yakından takip ediyor. 2020’nin gelmesi ile kadro alamayan taşeronlar gündemi birden hareketlendi.

Önceki gün ilk kez Maksat İstihdam tarafından duyurulan haberde Sağlık Bakanlığı’nın bazı bağlı kuruluşlarda taşeronda kalan, yani kadro alamayan personelin listesini istediğini duyuruldu.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.