İsmail Koncuk'tan Önemli Açıklamalar

İsmail Koncuk'tan Önemli Açıklamalar

KamuAjans.Com-Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk kabinede bakan değişimlerinden 4/C personelin kadro sorununa kadar merak edilen tüm konulara yönelik açıklama yaptı.

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'un Açıklamaları;

İSMAİL KONCUK ‏@ikoncuk

Özür tayinleri konusunda çalışma devam etmektedir.Detayları henüz belli değildir. Bir kaç güne kadar resmi açıklamayı bekliyoruz.Ümitvarız.

İSMAİL KONCUK ‏@ikoncuk

Tepeden inme, ehil olmayan yöneticilerle adil bir ölçüm yapılabilir mi? Önce liyakatli ve kabiliyetli yönetici sonra performans. Esası budur!

İSMAİL KONCUK ‏@ikoncuk 

Performans için önce tüm kamuda adil bir yönetici atama sistemi kurulmalıdır. Birinci adımı atlayarak yapılacak performans ancak zulümdür.

Dilerim performans konusunda Türkiye Kamu Sen'in resmi olarak ilettiği görüşleri dikkate alınır. Aksi takdirde bu günaha asla ortak değiliz.

Performans yönetmeliği bu şekilde yayınlanırsa, memurlar mahkeme kapısından beri gelmeyecek, kamuda çalışma barışı tamamen yok olacaktır.

Performans yönetmeliği subjektif uygulamalarla dolu ve bilimsellikten uzak ve uygulanabilir değil. Nesnellik yoksa kamuda huzur da olmaz.

İSMAİL KONCUK ‏@ikoncuk 

Bugün DPB'lığına performans yönetmeliği ile ilgili görüşlerimizi ilettik. 2 Eylül'e kadar görüşlerimizi istemişlerdi. Kötü bir yönetmelik.

İSMAİL KONCUK ‏@ikoncuk

Şimdi artık normalleşme zamanı, o halde yeni bakandan TİS kararlarının uygulanmasını isteyeceğiz. Sözleşme sözdür, söz yerine getirilmelidir.

İSMAİL KONCUK ‏@ikoncuk 

Bu süreçte uygulanmayan TİS kararlarını konuşamadık. 4C, 4B'ye kadro, ünv işçiler, kitlerin maaş durumu vb konular hep gölgede kaldı.

İSMAİL KONCUK ‏@ikoncuk

15 Temmuz darbe girişimi sonrası, bir de OHAL ilanı çalışma hayatının tüm problemlerinin askıya alınması sonucunu da doğurmuştur.

İSMAİL KONCUK ‏@ikoncuk 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Müezzinoğlu oldu, hayırlı olmasını diliyorum. Zorluğumuz her değişen bakana problemleri anlatabilmek. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.