Flaş! YÖK'ten Önemli Karar

Flaş! YÖK'ten Önemli Karar

Kamuajans.com – YÖK'ten Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi ile Bilgisayar öğretmenliği Programlan mezunlarının Teknik Bilimleri Lisansıyen sayılmaları hakkında karar

Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Programından mezun olduğunu belirterek. 16 04.1997 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı çerçevesinde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Programından mezun olanların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 36/A-4. maddesinde zikredilen Teknik Hizmetler Sınıfında görev almak şartıyla Fen Bilimleri ve Teknik Bilimler Lisansıyeri sınıfında değerlendirilip değerlendirilmeyeceği konusundaki dilekçesi 11.12.2019 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenmiş ve 2547 sayılı Kanun'un 2880 sayılı Kanun'la değişik 43/b maddesi uyarınca, üniversitelerarası Kurul'un görüşü de dikkate alınarak. Bilgisayar öğretmenliği ile Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Programları mezunlarının 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun’nun 36 A-4 maddesinde zikredilen Teknik Hizmetler sınıfında görev almak şartıyla Fen Bilimleri ve Teknik Bilimleri Lisansiyeri sayılmalarının uygun olmadığına karar verilmiştir. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.