Emekli Promosyonuna %1.5 Formül!

Emekli Promosyonuna %1.5 Formül!

Milyonlarca emekli bu ay zamlı maaşlarına kavuştu. Emekliler ek gelir olarak banka promosyonlarından da yararlanıyor. Emekli aylığını bankadan alan emekliler belli bir ücret üzerinden promosyon ücreti hak kazanıyor. Emekliler önümüzdeki aydan itibaren ikinci banka promosyonlarını alacak. Türkiye Emekliler Derneği'nden (TÜED), emeklilerin son 3 yıllık maaş toplamının yüzde 1.5'i ödenmesini talep etti. İşte merak edilen tüm detaylar...

Milyonlarca emekli vatandaş zamlı maaşlarını aldıktan sonra ek gelir olarak banka promosyonlarını da aldı. Emekli maaşına yapılan zam sonrası gözler bankaların vereceği promosyonlara çevrildi.

Emekli aylığı bağlanan herkes bankaya "Maaşımı 3 yıl sizden alacağım" taahhüdünü vererek promosyonu cebine koyarken, milyonlarca emekli de önümüzdeki aydan itibaren ikinci ödemeye hazırlanıyor.

Emeklilere maaşa göre en az 300, 375, 450 lira promosyon ödenirken, bazı bankalar kampanyalarla bin 250 liraya varan ödeme yapıyor.

İŞTE TÜED'İN TEKLİFİ

SGK'nın Şubat'ta bankalarla yapacağı toplantıda tutarların artması beklenirken; Türkiye Emekliler Derneği'nden (TÜED) yeni bir teklif geldi.

TÜED Başkanı Kazım Ergün, SGK tarafından bankalara gönderilen son 3 yıldaki emekli aylıkları toplamının yüzde 1.5 karşılığı olan bir ödemenin emeklilere yapılmasını talep ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Örneğin; son 3 yılda aylık toplamı 35 bin lira olan 525, 45 bin lira olan 675, 50 bin lira olan 750, 60 bin lira olan 900 lira promosyon alabilecek. Aylık arttıkça promosyon da artmalı."

Kaynak : Sabah 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.