Eczanelerde El Antiseptiği Hazırlanması Hakkında

Eczanelerde El Antiseptiği Hazırlanması Hakkında

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından Birliğimize iletilen “Eczanelerde El Antiseptiği Hazırlanması” konulu yazı ile, eczacıların el antiseptiklerini eczanelerinde hazırlamaları yönünde tavsiye kararı alındığı bildirilmiştir.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından 27339882-000-E.69980 sayılı Eczanelerde El Antiseptiği Hazırlanması konulu 17 Mart 2020 tarihli resmi yazı yayınlandı.

<br />

Bilindiği üzere Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından COVID-19'un pandemik bir hastalık olduğu ilan edilmiştir.

<br />

Bakanlığımızca Ülkemizde COVID-19'un yayılmasının önlenmesi, ihtiyaç planlamaları ile stok ve tedarik yönetiminin etkin bir şekilde yapılması, ülkemizde ürün erişilebilirliğinin temin edilmesi, sağlık hizmeti sunumunun aksamaması ve kamu sağlığının korunması amacıyla gerekli tedbirler alınmış ve alınmaya devam etmektedir.

<br />

Bu doğrultuda Bakanlığımız Bilim Kurulu'ndaki öğretim üyelerinden oluşan bir komisyonun 16 Mart 2020 tarihli toplantısında eczacıların el antiseptiklerini eczanelerinde hazırlamaları yönünde tavsiye kararı alınmıştır.<br />

<br />

<a href="https://www.teb.org.tr/versions_latest/1208/elantiseptgititck"><strong>TİTCK’nın yazısına ulaşmak için tıklayınız.</strong></a> 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.