Cumhurbaşkanı Erdoğan iki bakana mülakatı sordu

Cumhurbaşkanı Erdoğan iki bakana mülakatı sordu

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya mülakatı sormuş

2013 ila 2018 yılları arasında, Müsteşarlık yaptığı dönemde de sık sık gündeme gelen Yusuf Tekin, yeni atandığı Milli Eğitim Bakanlığı görevinde de gündemi belirlemeye devam ediyor. Tekin, öğretmen alımında, mülakatın 45 dakika süreceğini ve kamera ile kayıt altına alınacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise New York ziyareti ile ilgili Türkevi'nde gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı. Erdoğan mülakatlarla ilgili soruya "Biz, mülakatları görevin gerektirdiği zorunluluklar dışında kaldırmayı vadettik. Görevin gerektirdiği hallerde ise hakkaniyetle hareket edilmesi temel yaklaşımımızdır. Mülakatlar çok sınırlı ve çok özel meslek gruplarında gerekli olabilir. Elbette mülakat komisyonlarının objektif kriterlerle oluşturulması konusu da çok mühim bir konu. Konuyu ilgili bakanlarımızla yakın görüşüyor, çalışıyoruz. Ben seçim vaatlerim içinde böyle bir söz verdiysem, bunu Milli Eğitim bakanımla, İçişleri Bakanımla görüşmek suretiyle, yeni bir yol haritasıyla ilerletiriz." demişti.

Erdoğan, Yusuf Tekin ve Ali Yerlikaya'ya mülakatları sordu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Salı günü yapılan kabine toplantısında, mülakat konusunu Milli Eğitim Bakanı ve İçişleri Bakanına sordu.

TGRT Genel yayın yönetmeni Ercan Seki, "Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, bu konuya değinmediyse vardır bir düşündüğü" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum