Bakan Yanık'tan 2431 personel alımı ile ilgili açıklama

Bakan Yanık'tan 2431 personel alımı ile ilgili açıklama

Bakan Yanık'tan 2431 personel alımı ile ilgili açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, TRT Haber'de canlı yayın konuğu olarak önemli konular hakkında açıklamalarda bulundu. Bakanlık bünyesine yapılacak alımlar içinde sürecin devam ettiğini belirtti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, TRT Haber'de canlı yayın konuğu olarak Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve diğer konular hakkında açıklamalarda bulundu. Yanık, seçimin son derece yoğun bir süreç olduğunu ifade ederek, "İnşallah pazar günü Cumhurbaşkanımızı yeniden seçtirerek yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Yanık, Kovid-19 salgınında geliri düzensizleşen aileler için başlatılan Türkiye Aile Destek Programı'nın devam edeceğini belirtti. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulmasıyla ilgili planlarından bahsetti. Banka aracılığıyla gençlere ev kurma desteği sağlanacağını ve evlenme kredisi olarak 150 bin lira verileceğini söyledi.

Bakan Yanık, ev kadınlarına emeklilik imkanı sağlanacağını da duyurdu. Ev hanımlarının bireysel emeklilik sistemine dahil olmaları durumunda devletin sigorta primlerinin üçte birini ödeyeceğini belirtti.

Engelli çocuğu olan annelerin emeklilik düzenlemelerine de değinen Yanık, engelli yakınlarına bakım veren annelerin iş hayatına katılma imkanlarının sınırlı olduğunu ifade etti. Bu sebeple, engelli yakınına bakım veren annelerin emeklilik düzenlemelerinin yapılacağını belirtti.

Ayrıca, Bakan Yanık, 2431 sözleşmeli personel alımıyla ilgili sürecin devam ettiğini ve başvuruların alındığını ifade etti. Başvuruların KPSS puan üstünlüğüne göre değerlendirileceğini ve atamaların yapılacağını belirtti.

Yanık, şehit yakınları ve gazilerle ilgili çalışmalara da değindi. Şeref aylıklarının eşitlenmesi çalışmasının tamamlandığını ve şehit anne-babalarının aylıklarının düzenlenmesine yönelik çalışmaların gelecek dönemde gündemlerinde olduğunu söyledi. Ayrıca, kamu kurumlarındaki iş ve işlemlerin takibi noktasında şehit yakınları ve gazilerin yaşadığı sıkıntıları gidermek için rehberlik yapacak irtibat noktaları oluşturacaklarını ifade etti.

Son olarak, Yanık, ikinci tur Cumhurbaşkanlığı Seçimi'ne ilişkin olarak vatandaşların iradesinin şeffaf bir biçimde sandığa yansıtılmasının önemine vurgu yaparak, sürecin büyük bir olgunluk, sükunet ve dostlukla tamamlanmasını arzuladıklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.