Atatürk Üniversitesi Yeni Rektörünü Seçiyor

Atatürk Üniversitesi Yeni Rektörünü Seçiyor

Kamuajans.com-Eğitim Öğretim yılının bitmesinden üniversitelerde rektör seçimleri başladı.İlk seçim yapan Üniversite Atatürk Üniversitesi oldu.Akademisyenler bugün sandık başında.

<br />

Atatürk Üniversitesinde, 15 adayın yarıştığı rektör adaylığı seçimi başladı.<br />

<br />

Üniversitede 8 yıl görev yapan Rektör Prof. Dr. Hikmet Koçak'ın hizmet süresinin dolması nedeniyle yeni rektörü belirlemek amacıyla seçime gidildi.<br />

<br />

Üniversitenin öğretim üyesi 15 profesör doktorun aday olduğu seçimde, üniversitedeki bin 453 akademisyen saat 09.30 itibarıyla Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi'nde kurulan sandıklarda oy kullanmaya başladı.

Oy verme işlemi, saat 17.00'de sona erecek.

Seçim sonucunda en çok oy alan 6 adayın ismi, Yükseköğretim Kuruluna (YÖK) bildirilecek. Bu adaylar arasından YÖK tarafından belirlenecek 3 adayın ismi ise daha sonra Cumhurbaşkanlığı makamına sunulacak ve üniversitenin yeni rektörü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanacak.<br />

<br />

<a href="http://www.aa.com.tr/tr">www.aa.com.tr/tr</a><br type="_moz" />

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.