Akademik Teşvik Ödeneği Girişleri Yapılabilmesi için YÖKSİS Açılmıştır

Akademik Teşvik Ödeneği Girişleri Yapılabilmesi için YÖKSİS Açılmıştır

Akademik Teşvik Ödeneği girişleri yapılabilmesi için YÖKSİS açılmıştır ve güncel Takvim ile Yönetmelik Değişikliği detayları haberimizde yer almaktadır.

"Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" 17 Ocak 2020 Tarihli 31011 Sayılı Resmi Gazete'de yayınlandı.  

Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği’nin 4’üncü maddesinin 3’üncü fıkrası uyarınca Başkanlığımız Akademik Teşvik Komisyonunca belirlenen “2020 yılı Akademik Teşvik Ödeneği Başvuru Takvimi” aşağıda belirtilmiştir.

Anabilim Dalı Başkanlıklarına başvurular 20 Ocak 2020 tarihinde başlayacak 24 Ocak 2020 tarihinde sona erecek.

Başvuru Dosyaları 27 Ocak 2020 tarihinde Anabilim Dalı Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonu tarafından değerlendirilmeye başlanacak. (Öncelikle başvuru sahibinin faaliyetlerinin incelenmeye uygun olup olmadığına karar verir, uygun görülmeyen başvurular gerekçeli olarak, değerlendirilmek üzere komisyona iletilir) (Karar tutanağı, Başvurularla İlgili Değerlendirme Raporu ve ekinde Puan Tablosu hazırlanacak)

Başvuru Dosyaları Anabilim Dalı Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonu tarafından 29 Ocak 2020 tarihinde değerlendirilip sonuçlandırılacak.

Başvuru Dosyaları Anabilim Dalı Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonu tarafından, 30 Ocak 2020 tarihinde Karar tutanağı, Başvurularla İlgili Değerlendirme Raporu ve ekinde Puan Tablosu ile birlikte Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Plan Program Büro Amirliğine gönderilecek,

Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İncele Komisyonundan Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Plan Program Büro Amirliğine gelen Akademik Teşvik Başvuru Dosyalarının Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonuna gönderilmesi işlemi 31 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.

Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonunca, Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonu tarafından gönderilen başvurular ve değerlendirme kararları 03 Şubat 2020 tarihinde incelenecek. (Gerekli görülen hallerde başvuru sahiplerinden ek belge ve bilgi talep edilebilir ve/veya birimlerden gelen kararlar üzerinde değişiklik yapılabilir.) Komisyon tarafından hazırlanan karar tutanağı, başvurularla ilgili değerlendirme raporu ve ekinde puan tablosunun imza altına alınması

Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonunca nihai kararlar 04 Şubat 2020 tarihinde öğretim elemanlarına yazılı olarak veya elektronik ortamda duyurulacak.

İtiraz başvuruları 05 Şubat 2020 tarihinde alınacak. (Başkan Yardımcıları İdari Büro Amirliğince)

Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonunca ilan edilen sonuçlara itirazlar 11 Şubat 2020 tarihinde bitecek.

İtirazlar 12-18 Şubat 2020 tarihinde Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonunda görüşülecek.

Nihai sonuçlar 20 Şubat 2020 tarihinde ilan edilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.