Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı GYÜD Sınavı Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı GYÜD Sınavı Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kamuajans.com - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın; Dr. Fatma Betül SAYAN KAYA'ya 4. AÇIK MEKTUP

Kamuajans.com - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav Duyurusu 05.02.2016 tarihinde ilan edilmiş olup 19 Mart 2016 tarihinde saat 14:00'da Ankara' da "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı" yapılmıştır. 13 Nisan 2016 tarihinde Sınav Sonuçları açıklanmıştır. iki ay kadar uzun bir süre sonunda 27/06/2016 tarihinde Bakanlık internet sitesinde Başarı Listesi yayınlanmış ve tercih alma işlemleri Sınav kılavuzunda 5 iş gününde tamamlanır demesine rağmen 30/06/2016-25/07/2016 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Sınav tarihi üzerinden yedi ay geçti, sınav sonucu üzerinden altı ay geçti, bir aylık tercih alma süreci üzerinden yaklaşık üç ay geçti.... ama hala Bakanlıktan bir açıklama dahi çıkmadı.

Bakanlık çalışanları aylarca ilgili birimi defalarca telefonla araması, BİMER,CİMER den bilgi talep etmesi; Sağlıksen sendika başkanın müsteşarla görüşmesi, Bakanın katıldığı bir tv programında tercihlerin ne zaman açıklanacağının sorulması gibi bir çok gelişme olmasına rağmen Bakanlık çalışanlarını bilgilendirecek BİR TEK AÇIKLAMA YAPILMADI (açıklama derken siteyi takip edin diye belirsiz bir şey değil, net bir tarih)

Bakanlığı telefonla arayan bazı arkadaşların edindiği bilgiye göre bilişim uzmanlarının sisteme her şeyi girdiklerini tek tuşluk işinin kaldığını yalnız talimat beklediklerini söylüyor. kim neyi bekliyor...

Okullar açıldı, kış kapıya dayandı, kiracı olanlar sınav sonucu açıklanacak evden çıkacağım dedi aylar oldu şuan ev sahibiyle problem yaşamaya başlayanlar var. Bu ve benzeri bir çok sıkıntı yaşayan personelin moral motivasyonu allak bullak oldu ama tek bir duyuru bile yapılmadı. Yetkililer neyi bekliyor? OHAL dersek bu durum sadece Aile Bakanlığını mı etkiledi, SGK, Diyanet, MEB gibi kurumlarda süreçler normal işlerken neden Aile Bakanlığı 8 aya yakın süredir yerleştirme aşamasına geçemiyor.Biran önce mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz.Saygılarımızla.

AİLE BAKANLIĞI ÇALIŞANLARI

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.