5 Kurumda Kadro Değişikliğine Gidildi

5 Kurumda Kadro Değişikliğine Gidildi

Kamuajans.com-Bazı kurumlarda bakanlar kurulu kararı ile kadro değişikliğine gidildiği açıklandı.Yapılan açıklamaya göre bugün Resmi Gazete'de yayınlanan değişiklik şu şekilde;

 

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu,Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı,Ekonomi  Bakanlığı,Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Patent Enstitüsü Başkanlığı kadrolarında çalışan bazı personellerin görev yerleri değiştirildi bazılarının ise derecesinde yükselmeler yaşandı.

Konu ile ilgili açıklnan Resmi Gazete açıklaması ise şu şekilde;

Karar Sayısı : 2016/8992

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolarda düzenleme yapılması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci ve 9 uncu maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 27/6/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır.

27/6/2016 TARİHLİ VE 2016/8992 SAYILI KARARNAMENİN EKİ-KARAR

MADDE 1 ‒ (1) Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolardan; ekli (3) sayılı cetvellerde yer alan dolu kadroların dereceleri ve ekli (4) sayılı cetvellerde yer alan boş kadroların sınıf, unvan ve dereceleri aynı cetvellerde gösterildiği şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 2 ‒ (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 ‒ (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.