2010 KPSS İptali Hakkında DPB'den Açıklama

2010 KPSS İptali Hakkında DPB'den Açıklama

KamuAjans.Com-Fetullahçı terör örgütünün üyelerini kamu'nun belli kategorilerine usulsüzlük ile atadığı 2010 yılı KPSS sınavı sonrası alınan karar ile sınav iptal edilmişti.Binlerce kişinin kamudaki görevinden ihracına sebep olacak bu durum karşısında DPB yaptığı açıklama ile şaibeye karışmamış kişilerin kamudaki görevlerinden ihraçlarının söz konusu olmadığı yönünde teminat verdi.

Usulsüzlük iddiaları nedeniyle daha önce, "Eğitim Bilimleri" bölümü ÖSYM Yürütme Kurulunca iptal edilen 2010 KPSS'nin, Ankara 1. İdare Mahkemesi'nce, "Genel Yetenek ve Genel Kültür" kısımlarının da iptal edilmesi üzerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca çalışma başlatılmış olup, ilgili kurum ve kuruluşlarla konu ayrıntılı olarak değerlendirilmektedir.

Çalışmalarımızda konuya ilişkin yargı kararları da göz önünde bulundurulmakta olup, haklarında herhangi bir şaibe bulunmayan kişiler açısından da bir mağduriyet oluşmaması için azami özen gösterilecektir.

İlgili kurumlarla yapılacak istişareler sonucunda alınacak kararlar daha sonra kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Devlet Personel Başkanlığı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.