15 Temmuz’dan Ne Kadar Ders Çıkarıldı ?

15 Temmuz’dan Ne Kadar Ders Çıkarıldı ?

KamuAjans.Com-Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk 15 Temmuz darbe girişiminden kamuda ne kadar ders çıkarıldı? Sorusu ile başlayan açıklamalarında kamudaki 15 Temmuz sonrası için açıklamalarda bulundu.

TES Genel Başkanı İsmail Koncuk twitter'dan açıklamaların devam ediyor.15 Temmuz hain darbe girişiminden ne kadar ders çıkarıldı? Bu konuyu ülke olarak tartışmalı ve kamuda bu tecrübelerle hareket edilmesi açıklamasında bulundu.

İsmaik Koncuk devam eden açıklamasında üzülerek söylemek istiyorum ki, kamu yönetiminde 15 Temmuz öncesinden pek farklı bir yaklaşımı şuana kadar görebilmiş değiliz.Böyle gidemez.15 Temmuz belası, kamuda ve TSK'da hakim olmaya çalışanların yıllar içerisinde planlı çalışması ile devleti ele geçirme macerasına dayanır.

Bu kadrolaşmaya siyasi saiklerle göz yumulması millet olarak büyük bir travma yaşamamız sonucunu doğurmuş, maliyeti çok ağır olmuştur.Bu yaşadıklarımızdan çıkarmamız gereken en önemli ders, kim ya da ne olursa olsun hiç bir paralel yapılanmaya zemin hazırlamamak olmalıdır.

Devleti yönetenlerin evrensel hukuk,toplumsal kıymet hükümlerimiz ve ihtiyaçlarımızı dikkate alarak bir kamu yapılanması planlaması şarttır.Yeni tehditlere ve öngörülebilir huzursuzluklara duçar olmamak için, tüm toplumu kül olarak kucaklamak, ayrımcılığa izin vermemek önemlidir.Bu ayrımcılığı ortadan kaldırmak için, hiç bir sendika, menfaat grubu, dernek, vakıf, cemaat vb yapılara inisiyatif bırakmamak esastır.Bu tür yapılara İnisiyatif bırakmamak için ise tüm mevzuatın kurumsal bir hedef içerisinde, keyfiyete müsaade edilmemesi hayati önemdedir.

Şuan ki görüntü merkez yönetimin taşraya yeteri kadar hakim olamadığıve ifade ettiğim yerel güç odaklarının keyfiliklerine göz yumulduğudur.Bu anlayışla verimlilik, üretimde kalite, liyakat ve kabiliyetin öne çıkabilmesi mümkün olmayacak, adalet ve huzur asla sağlanamayacaktır.Devleti yönetmek, milleti mutlu ve huzurlu kılmak iddiasındaki herkesin küçük düşünmeden, toplumsal kucaklaşma için adımlarını bekliyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.