10 Bin Özel Harekat Polisi Alımı 36 Ay Askerlik Şartında Son Durum

10 Bin Özel Harekat Polisi Alımı 36 Ay Askerlik Şartında Son Durum

Kamuajans.com - Özel harekat branşında 10 bin polis memuru alımının başlamasına iki hafta kaldı. Başvurular öncesine detaylı başvuru şartları açıklanacak.

Kamuajans.com - Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 1 hafta önce 10 bin özel harekat polisi alımı için ilan yayınlanmıştı. Başkanlık Özel Harekat 19. dönem POMEM öğrenci alım ilanında askerlik durumu olarak sadece askerlik yapmış olma şartını duyurmuştu. Askerlik yapmış olma, lise mezunu ve 28 yaşından gün olmamış olma şartının bulunması adayları sevindirmişti. Başvuru ve tüm şartlar 10 Ekim öncesinde açıklanacak. Polis akademisinin askerlik ile ilgili olarak 19 Eylül'de ilana çıktığı yazıda belirtilen askerlik şartına aşağıdaki resimdedir.

<br />

Bilindiği üzere polis memuru alımlarında 36 ay askerlik şartının bulunması birçok adayın başvuru yapmasına olanak vermemekte. Başvuru yapacak aday eğer askerliğini yapmış ve üzerinden 3 yıl geçmemişse başvuru yapabiliyor. Fakat bu durum 3 yıldan fazla askerlik görevini yapan ve 28 yaşını aşmayan adaylar için başvuru yapılmasını engelliyor. Ayrıca bu alımda bayan özel harekatçı alımı da bulunmaması bayan adayları üzen bir durum oldu.

<br />

POMEM Özel Harekat branşında yetiştirilmek üzere 10 bin erkek öğrenci adayı için alım şartları arasında sadece askerlik yapmış olma durumunun olması çoğu adayı sevindirdi. Bizlere de sürekli olarak gelen sorular ve talepler arasında askerlik durumu ve yaş durumu ile ilgili olarak koşulların açıklanmasından önce seslerinin duyurulması oldu. Askerlik durumu için 36 ay şartı aranması gerekli bir koşul değil ve polis memuru olacak adaylar için zorlayıcı bir durum.

<br />

Fakat Danıştay’ın yaş konusunda kesin kararı var ve Emniyet mensubu personel alımlarında belirli yaş kriterlerine göre alımların kurumlar tarafından yapılmasının gerekli olduğu ve 30 yaşını aşmamış olarak gösterilen yaş zorunluluğunun kurum tarafından istenebileceğiydi. Onun için mahkeme kararı gereği de yaş ile ilgili olarak zaten şu an itibarı ile erkek adaylarda 28 yaş aranmakta. Umuyoruz ki 10 Ekim öncesinde açıklanacak şartlar arasında zorlayıcı askerlik durumu 36 ay zorunluluğu aranmaz. <br />

<br />

<a href="http://www.mymemur.com/">mymemur.com</a>

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.