Milyonlarca memur ve memur emeklisini ilgilendiriyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) açıkladı. 2021 Ekim ayı enflasyon rakamları belli oldu. Enflasyon ekimde yüzde 2,39 artarken yıllık bazda yüzde 19,89 oldu. Ekim ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranı ile ilgili rakam da ortaya çıktı. Kasım ve Aralık enflasyonu ile beraber enflasyon yüzde 3'ü geçerse, geçilen miktarda memurlar zam yapılacak. Peki, Memur enflasyon farkı ne kadar oldu? Memur ve memur emeklisine zam farkı çıktı mı? Memur maaşına ne kadar enflasyon farkı zammı yapılacak? İşte merak edilenler...

Türkiye, TÜİK'in açıklayacağı ekim ayı enflasyon rakamlarını bekliyordu. Son veriler az önce açıklandı. Buna göre emekli ve memurun alacağı enflasyon farkı da belli oldu. Peki, emekli ve memur enflasyon farkı açıklandı mı? Maaşlar ne kadar olacak?

Türkiye'nin gözü enflasyon oranlarındaydı... Ekim ayı enflasyon rakamları belli oldu. Özellikle emekli ve memur alacağı enflasyon farkı zam oranı öğrenmek istiyor. Bu nedenle de "Emekli ve memur enflasyon farkı açıklandı mı? Maaşlar ne kadar olacak?" sorusuna cevap aranıyor.

EMEKLİ VE MEMUR ENFLASYON FARKI AÇIKLANDI! 

Kamuya 1041 memur atanacak Kamuya 1041 memur atanacak

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık %19,89, aylık %2,39 arttı. TÜFE'de (2003=100) 2021 yılı Ekim ayında bir önceki aya göre %2,39, bir önceki yılın Aralık ayına göre %15,75, bir önceki yılın aynı ayına göre %19,89 ve on iki aylık ortalamalara göre %17,09 artış gerçekleşti.

İŞTE MEMUR ZAM FARKI 

Açıklanan Ekim ayı enflasyon rakamlarına göre ilk dört ayda memur maaşlarına uygulanacak enflasyon farkı yüzde 3,71 oldu