END Uluslararası Yapım Yayın Reklamcılık Eğitim Hizmetleri San. ve Tic. Aş. Tarafından, 26.09.2021-08.07.2022 tarihleri arasında Türkiye geneli resmî/özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik Çevrimiçi Liseler arası "Müzik Yarışması" düzenleme talebine MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, 09.09.2021 tarihli ve 31448856 sayılı yazısı ile onay vermiştir.

 09.08.2021 tarihinde Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne yapılan 202108091132365465 numaralı başvuruda “ Yarışmanın 23 yıldır MEB işbirliğiyle aralıksız devam ettiği” ifade edilmektedir.

MEB bu yarışmaya sadece onay mı vermiştir? Ya da yukarıda belirtildiği gibi işbirliği var mıdır? İşbirliği hangi alanlarda yapılmaktadır?

Yarışma Şartnamesi DOKUZUNCU BÖLÜM Kostüm: 1. de

 “Ekiplerin video performansları sırasında giydikleri kıyafetler, Türk Milli Eğitimi’nin genel amaçlarına ve ilkelerine, yönetmeliklere uygun olacaktır.” Denilmekte, ancak önceki yarışmaların yer aldığı sosyal medya hesaplarının incelenmesi sonucu ( End prodüksiyon ana sayfa, facabook, instagram) durumun hiçte böyle olmadığı,

 Yarışma Şartnamesi ONUNCU BÖLÜM Elemeler:

Survivor mantığı ile mi hareket edilmektedir?

“İnternet üzerinden yapılacak olan video oylamasıyla, finale seyirci desteğiyle kalacak olan okullar belirlenecektir.” Denilmektedir.

“3. İnternet oylaması 19 Mart 2022 tarihinde başlayıp, 10 Nisan 2022 tarihinde bitecektir. Sonuçlar 16 Nisan 2022 Cumartesi günü açıklanacaktır.” İfadelerinde kast edilen oylamanın belli bir telefon operatörü ( Turkcell, Vodofone) üzerinden yapılıp yapılmayacağının açık bir şekilde belirtilmediği oylamanın ücretli olması durumunda çok büyük bir rant sağlanacağı aşikardır.

  Söz konusu yarışma Millî Kültür, örf anane ve gelenek – göreneklerimize aykırı unsurlar içermektedir.

Şirketin, internet sitesinde (Sitenin ilk açıldığında karşımıza çıkan bir görsel mevcuttur) 18 Ocak 2020 cumartesi saat 20.00 da Aile Gazinosu programı düzenlediği görülmektedir.

                 END PRODUKSİYON ANA SAYFA GÖRÜNTÜSÜ
                          End Productions https://endproductions.com

 

AK Parti'den iki meslek grubuna yasal düzenleme! Maaşları artacak.. AK Parti'den iki meslek grubuna yasal düzenleme! Maaşları artacak..

14-18 yaş grubu aralığında yer alan gençlerimiz bu ana sayfa ile muhatap edilmektedir.

Aile Gazinosu Programı kapsamında belirtilen aşağıdaki ifadeleri kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

“- 1 & 2. Kategori Masa fiyatına fiks mönü ve limitsiz yerli içecek dâhildir.

“-Oturmalı Bar bölümü fiyatında limitli yerli içecek dâhildir.

“-Program içeriğinde “Oryantal dans” içeriğinin yer aldığı,
 

Yarışmayı takip edecek öğrencilerin siteye ister istemez yönlendirilmesi olumsuz örnek teşkil edecek ve bu yaş grubunda gelişim seviyelerine uygun olmayacaktır. Programda oryantal dans türüne yer verilmiştir. bu yarışmanın Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçlarına kesinlikle aykırı olduğu bilinmelidir.

 Yarışma Jüri üyesi Tarkan GÖZÜBÜYÜK’ ün;

 Twitter hesabı incelendiğinde siyasi içerikli mesajları Retweetlediği Örnek: 12 mayıs Boğaziçi Üniversitesinde son durum, 21 Mart Boğaziçi öğrenci Meclisi, 15 Mart Boğaziçi eylemlerinde göz altına alınanlar,

AŞAĞIDA TWEET ÖRNEKLERİ VERİLMİŞTİR.

Yarışma Jüri üyesi Meltem TAŞKIRAN’ ın;

 Twitter hesabı incelendiğinde siyasi içerikli mesajları Retweetlediği 24 Nisan “ Çocuk Bayramı’nda bile açıkça ekranlardan gördük; herkes çocuk sevmez” paylaşımı, 27 Nisan Deniz Kite’ den eşcinsellik ile ilgili paylaşımı v.b

Ulusal bir yarışmada maalesef gençlerimize rol model olacak jüri üyeleri bunlardır.

Maalesef bir kısım MEB bürokratlarının bu tür bir yarışma düzenlenmesinde duyarlı bir tavır içinde yer almadıkları, söz konusu prodüksiyon ile ilgili gerekli yasal araştırmanın yapılmadığı görülmektedir. Bu yarışmaya kimler, nasıl onay vermiştir?  Bakanlığın kanun, yönetmelik ve yönergelerden (MEB sosyal etkinlikler izin yönergesi) ve 2022/1 nolu Cumhurbaşkanlığı genelgesi (basın ve yayım faaliyetleri) kapsamında konuyu değerlendirilmesi ve acilen verilen onayın iptal edilmesi gerekmektedir.

AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SİTESİ (Müzik yarışması konulu müdürlüğümüz yazısı için tıklayınız ) denilmektedir.

 

Bakanlığın 81 ile duyurduğu şartname ile https://liselerarasimuzikyarismasi.com adresinde yer alan şartname arasında çok bariz farklılıklar yer almakta olup yukarıda seçici kurul üyeleri olarak belirtilen ve twitlerinden örnekler verilen Tarkan GÖZÜBÜYÜK VE Meltem TAŞKIRAN ve diğer jüri üyelerinin bu bölümde isimleri çıkarılmıştır. ( 81 il Millî Eğitim Müdürlüğüne gönderilen duyuru yazısında jüri üyelerinin ismi yer almaktadır.)

 Diğer bir farkta ödüller konusundadır. Bakanlığın onay verdiği şartnamede para ödülleri yer almamakta, şirketin yarışma sitesinde ise “Toplamda 76.500 TL (Yetmiş Altı Bin Beş Yüz) nakit para ödülü verilecektir.”denilmektedir.

(İlgili Müzik yarışmasının kayıt bölümünde MEB Onayına atıf yapılmakta, ancak buna rağmen yukarıda belirtildiği gibi değişiklikler yapılarak bu da illere yapılan duyuru ile ilgili yarışma sitesinin tutarsızlığına yol açmaktadır.) 

23 yıldır devam eden bu yarışma da halk müziği ve sanat müziği dalında bir eser dereceye girmiş midir?

Güzel Sanatlar Liseleri yetenek sınavına göre öğrenci alan okullar olup, ses ve enstrümantal alanlarında öğrenci yetiştiren eğitim –öğretim kurumlarıdır. Hemen hemen tüm illerimizde bu okullar bulunmaktadır. Bu tür yarışmaları çok rahat icra edebilecek yeterli donanıma sahiptirler. Destek verilecekse bu okullara destek verilmeli, Millî kültürümüze uygun yarışmalar tertip edilmesi sağlanmalıdır.