MEB personelinin görevde yükselme unvan değişikliği ve yer değiştirme suretiyle atanması hakkında yönetmeliğin 6. bölüm 3. maddesinde halen bulundukları bölgede o bölge için öngörülen hizmet süresinin en az yarısını 30 Haziran itibariyle tamamlayanlar yer değiştirme isteğinde bulunabilirler denilmektedir.

Oysa bakanlıktan atama kararnamelerinin 30 Hazirandan sonra kendilerine ulaştığını belirten şube müdürleri Bakanlık kararnameleri 5,10 Temmuz arasında tebliğ edebildi .

Bu durumda zaten 30 Haziran'dan önce yeni görev yerinde başlanması imkansız. Bu durumda yeni görev yerindeki isteğe bağlı tayin isteme hakkı dolduğu halde 30 Haziran baz alındığı için tayin istemiyorlar.

Bakanlığın hatasını şube müdürleri çekiyor ve gittikleri yerde 1 yıl fazladan çalışmak zorunda kalıyorlar. Halbuki çözüm çok basit yönetmeliğe kılavuza 30 Haziran yerine 30 Temmuz yada 30 Ağustos dikkate alınarak yer değişikliği talep edilir ibaresi yazılabilir.

Yeni bakan ve genel müdürünün bu hatayı fark edip bu mağduriyeti gidermek için yönetmelikteki 30 Haziran ibaresini değiştirmesini bekliyoruz