MEB, okullar tarafından salgın tedbirlerine uyularak yapılacak sosyal etkinliklere izin verileceğini bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı, bir kısıtlama daha kaldırıldı

MEB, okullar tarafından salgın tedbirlerine uyularak yapılacak sosyal etkinliklere izin verileceğini bildirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda, okullarda iki pozitif vakanın çıkması durumunda sınıfın karantinaya alınması uygulamasına son verildiğini açıkladı.

BİR KISITLAMA DAHA KALDIRILDI

Koca'nın ardından Milli Eğitim Bakanlığı da okullardaki bir kısıtlamanın daha sonra erdiğini açıkladı. 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okullar tarafından salgının seyrini kontrol altında tutmak için belirlenen kural ve esaslara uygun tedbirler alınarak sosyal etkinliklere izin verileceğini bildirdi.

Bakanlıkça, illere gönderilen yazıya göre, resmi/özel okul ve kuramlarda öğrenci, öğretmen ve eğitim kurumu yöneticilerinin katılımı yapılması planlanan il/ilçe, ulusal ve uluslararası düzeydeki sosyal etkinliklerin 2020'de tedbiren iptal edildiği anımsatıldı.

Yedi İklim yayınevi ile MEB müdür, müdür yardımcılığı eğitimi yapan sendikacı kim? Yedi İklim yayınevi ile MEB müdür, müdür yardımcılığı eğitimi yapan sendikacı kim?

Bu doğrultuda, Bakanlık merkez teşkilatı birimleri ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılacak sosyal etkinliklere, salgının seyrini kontrol altında tutmak için belirlenen kural ve esaslara uygun tedbirler alınarak izin verilecek.