Kamuajans.com – Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 67'inci maddesi gereği okul öncesi eğitim kurumlarında alınan aidatların Covid-19 virüsü sebebiyle verilen arada ödenmeyeceği yönünde karar verdi.

Mebden DYS de yeni bir hizmet Mebden DYS de yeni bir hizmet
Yönetmeliğin 67'inci maddesi gereği okul öncesi eğitim kurumlarında alman aidatların, Covid-19 kapsamında eğitim öğretime ara verilen süre İdde alınıp alınmayacağı hususunda tereddüte düşüldüğü anlaşılmaktadır.

İlgi (a) Yönetmeliğin 68'inci maddesinin ikinci fıkrasında “Eylül ayında ücret tam olarak alınır ancak haziran ayında ücret alınmaz. Yarıyıl tatilinde ve ara tatilde ise aylık ücret tam olarak tahsil edilir. Okula kayıt yaptıran, ancak hiçbir hizmet almadan kayıttan vazgeçen velilere ödedikleri aidat iade edilir. ” ifadesine yer verilmiş olup 6-10 Nisan 2020 tarihlerinde yapılması gereken ikinci dönem ara tatili, Covid-19 salgını nedeniyle 16-20 Mart 2020 tarihlerine alındığından ara tatil olup bu tarihlerde belirlenen normal aidatın alınması, salgın nedeniyle alınan karar gereği okulların tatil edildiği diğer zamanlarda ise veliden herhangi bir ücret talep edilmemesi gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.