Kamuajans.com – T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından ''24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri'' yazısı yayımlandı.

Bakanlığımız koordinesinde yapılacak Öğretmenler Günü kutlama ve etkinlikleri, 2023 Eğitim Vizyonu'nun ana aktörü olan öğretmenlerin ve öğretmenlik mesleğinin toplumdaki algısının yükseltilmesine katkı sağlayacak, moral ve motivasyonlarını artıracak, birlik ve beraberliğini pekiştirecek yüz yüze ve çevrimiçi platformlardan gerçekleştirilecek programlarla, yurt içinde ve dış temsilciliklerimizde; Covid-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmayacak şekilde ilgi (a) Yönetmelik ve ilgi (b) Genelge hükümleri doğrultusunda kutlanacaktır.

Bakanlığımız tarafından çevrimiçi platformlardan yayınlanacak etkinliklerin bütün öğretmenlerimize ulaşmak amacıyla 16-24 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikler http://ogretmen.meb.gov.tr/24kasim internet adresinden yayınlanacaktır.

Anılan bağlantı linkinin ilinizde tüm öğretmen, öğrenci ve paydaşlara duyurulması hususunda,

Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

Doç. Dr. Adnan BOYACI
Bakan a. Genel Müdür