Milli Eğitim Bakanlığı, işitme engelli öğrencilere yönelik dijital bir eğitim platformu kuruldu. ANKARA (İGFA) -  Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan habere göre, bakanlık işitme engelli öğrencilere yönelik dijital bir eğitim platformunun oluşturulduğunu açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, özel eğitim öğrencileriyle ilgili her türlü imkânı seferber ettiklerini belirterek, bu kapsamda bir taraftan kaynaştırma, bütünleştirme eğitimi imkânı sunulduğunu söyledi. Özel eğitim anaokulları, uygulama okulları ve meslek okullarında engel durumuna göre farklı programları öğrencilere kazandırdıklarını ifade eden Bakan Özer, erişim problemini çözdükten sonra son yıllarda özel eğitim öğrencilerine yönelik öğretim materyalleri geliştirmeye ağırlık verdiklerini anlattı. 

Tarihi köprü tarihi günde açılıyor... Geçiş ücreti 200 TL Tarihi köprü tarihi günde açılıyor... Geçiş ücreti 200 TL

Platformun "orgm.meb.gov.tr/icdep" adresinde erişime açıldığını duyuran Bakan Özer, platformda zenginleştirilmiş ve etkileşimli işaret dili anlatımlı kitap ve animasyonların da aralarında bulunduğu zengin bir içeriğin yer aldığını kaydetti.