Kamuajans.com – MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, uzaktan eğitim faaliyetlerine ilişkin resmi yazıları gönderdi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen resmi yazıyla merak edilen birçok soru yanıt buldu.

İşte MEB'in resmi yazılarında öne çıkanlar:

İlkokulların 3. sınıfında yürütülmekte olan İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) ilgi (ç) yazı doğrultusunda durdurulmuştur. 

Ankara'da bir okul müdüründen öğretmenlere tehdit: ‘Böyle giyinemezsin, açarım soruşturmayı mahkemelerde uğraşırsın’ Ankara'da bir okul müdüründen öğretmenlere tehdit: ‘Böyle giyinemezsin, açarım soruşturmayı mahkemelerde uğraşırsın’

Destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarına 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00'dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi gününe kadar ara verilecektir.

Mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezlerinde; işletmelerde beceri eğitimi ve staj çalışmalarına 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00'dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi gününe kadar ara verilecektir. 

12. sınıfta yer alan işletmelerde mesleki eğitim dersi ve staj çalışmalarını okulda yapan Anadolu Meslek Programı ve Anadolu Teknik Programı öğrencileriyle yürütülen; alan zümre öğretmenler kurulu kararı ile belirlenmiş uygulama kazanımlarına ilişkin yüz yüze eğitime 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00'dan itibaren 17 Mayıs 2021 tarihine kadar ara verilecektir. 

 Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı özel eğitim meslek liseleri, özel eğitim meslek okulları, özel eğitim uygulama okulları (III. Kademe) ile bu kademede eğitim verilen özel eğitim sınıflarında ve tüm kademelerde eğitim veren bilim ve sanat merkezlerinde uzaktan eğitime geçilecektir. Evde, hastanede ve kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim kapsamında destek eğitim odasında verilen eğitim hizmetleri de uzaktan eğitim yolu ile yürütülecektir.

 Rehberlik ve araştırma merkezlerinde yürütülmekte olan eğitsel değerlendirme ve tanılama hizmetleri ve BİLSEM genel zihinsel yetenek alanı bireysel değerlendirme işlemleri ile öğrenciler için gerçekleştirilecek olan BİLSEM resim ve müzik yetenek alanında bireysel değerlendirme işlemleri  29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 tarihine kadar durdurulmuş olup, oluşturulan randevular ileri tarihlere ertelenecektir. 

mebpersonel