Bugünkü yazımda istisnai kadrodan üst düzey göreve getirilen Sütoğlan ve ev arkadaşı candostu Keloğlan'ın hikayesini anlatacağım size.  Hikaye dediysek çocuk masalı sanmayın . Devlet kurumlarının nasıl yozlaştığının, bürokrasinin ve devlet geleneğinin nasıl ayaklar altına alındığının hikayesini anlatacağız.

Yeni dönemin oyun kurucuları Sütoğlan ve Keloğlan iki iyi dostturlar. Dostlukları maziye dayanır. Ev arkadışıdır bizim oğlanlar. Gel zaman git zaman her ikisi de öğretmen olur. Keloğlan hırslıdır çok çalışır uzman olur. Tabii Sütoğlan durur mu? O da sınavla olması gereken üst düzey bir göreve kapağı atar. Ancak konunun yargıya taşınacağını anlayınca hooop daire başkanlığına geçer. Hızlıdır ve hırslıdır bizim oğlanlar. Sütoğlan güzel bir konum bulur kendine tüm yazılar önünden geçer. Oradan eldiği ettiği bilgileri Gölge Bakanla paylaşır. Aynı zamanda müstakbel Bakanla da arayı iyi tutması söylenmiştir. Keloğlan da boş durmaz. Yabancı memleket havası alır gelir. Büyük abilerinin yanında yer bulur dönüşte. Fakat bu kısa sürecek bir maceradır. Beklenilen gün yaklaşmaktadır. Müstakbel Bakan, Esas Bakan olur. Bizim kafadarlara gün doğmuştur. Sütoğlan Bakana çok yakın bir isimdir. Hemen taltif edilir yine yükselir. Kankası Keloğlan boşta duracak değil ya onu da Personelde çok iyi bir yere getirirler. Şimdi tüm ipler ellerindedir. Listeler havada uçuşur. Kimi isterlerse bir yerlere getirmeye başlarlar. Bakan Sütoğlana çok güvenir. Sütoğlan ile Keloğlan fişlemlere başlamışlardır. Bakan validen ve eski bakandan hazzetmez onun adıyla anılan kim varsa üzeri çizilir. Sütoğlan ve Keloğlan iktidarın tadını sonuna kadar çıkarır. Bu hikaye burada bitmez ama bir mola vereyim. Anlatılacak çok hikaye ve masal var.  İYİ UYKULAR. (To be continued or not to be)

Öğrencilere yarıyıl tatili 30 gün olacak mı? MEB'den açıklama.. Öğrencilere yarıyıl tatili 30 gün olacak mı? MEB'den açıklama..

Uyandıran Masalcı