5 Şubat 2021 tarihli MEB Yönetici Atama Yönetmeliğinde müdür, müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilmek üzere başvuruda bulunanlara birçok branşta (okul öncesi, sınıf, din kültürü vb.) esas puana beş puan daha ilave edilirken meslek lisesi öğretmenleri diğer adaylardan geriye düşüyor.

5 Şubat 2021 tarihli MEB Yönetici Atama Yönetmeliğinin Beşinci Bölüm'ü "Yönetici olarak görevlendirileceklere ilişkin duyuru ve başvuru" konusunu düzenliyor. Bu bölümde yayımlanan 27, 28, 29, 30 ve 31'inci maddelerin ikinci fıkralarında birçok alanda öğretmenin kendi alanıyla ilgili okula yönetici olmak istediğinde 5(beş) ilave puan verilirken meslek lisesi öğretmenlerine ek puan verilmemesi meslek lisesi öğretmenlerinin tepkisini çekiyor.

Konuyla ilgili seslerini duyurmak isteyen öğretmenler tepkilerini "Meb yönetici atama yönetmeliğinde(5 şubat 2021) meslek lisesi öğretmenlerinin, meslek liselerini tercih etmeleri durumunda +5 puanı veya önceliğine değinilmemiş/(gözden kaçırılmış). Birçok okula(okul öncesi, spor liseleri vs) bu konuda atılfta bulunulmuş. Meslek lisesi öğretmenleri olarak birçok yere söyledik sesimizi MEB e duyuramadık." sözleriyle dile getirdiler.

Ali Yalçın'dan 'kadrolu öğretmen' açıklaması Ali Yalçın'dan 'kadrolu öğretmen' açıklaması