Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavlarında çarpıcı iddialar!

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavlarında çarpıcı iddialar!

Bu sene gerçekleşen uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik sınavlarında bu sene öğretmenlerden kimi sınavdaki soruların zorluğundan dert yanarken kimisi çok çabuk bittiğine değindi. Asıl iddia ise sınavda çekilen kopyanın sınavı tehlikeye atıp atmaması!

Geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleşen uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik sınavlarına birçok öğretmen katılım sağladılar. Online olarak katılım sağlanan sınavda ilk başlarda teknik arızalar meydana gelse de bu durum sınava ek süre tanınarak telafi edildi. Uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik sınavları hakkında ortaya atılan en çarpıcı iddia ise sınavdaki kopya sorunu oldu. İşte tüm detaylar...

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavları gerçekleştirildi!

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik sınavlarına binlerce öğretmen katılım sağladılar. Öğretmenlerin sınavları online gerçekleştirirken 100 soru için 135 dakika süre tanındı. 135 dakika içerisinde teknik arızalar yaşayan öğretmenlere tüm sınav için ek süre verildi. Sınav süresi o günün gece 23:59’una kadar uzatıldı. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerden %99’unun sınava girdiğini açıkladı. Sınav sisteminin de başarı ile tamamlandığını belirtti. Bununla beraber sınav hakkında bazı öğretmenler çok zor olduğuna değinirken bazıları sürenin çok çabuk bittiğini ifade etti. Sınavlar için en çarpıcı iddia ise sınavda çekilen kopyanın sınavı tehlikeye atıp atmaması oldu.

Uzman öğretmenlik sınavında kopya mı çekildi?

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavlarında kopya çekilmesine dair yapılan iddialarda Milli Eğitim Bakanlığı’nın vereceği tepki oldukça merak ediliyor. Sınavda çekilen kopyanın iddialarına Bakanlık’tan iptal veya benzeri durumun olmayacağına dikkat çekiliyor. Çünkü Bakanlığın şu an zaten kariyer basamakları sınavlarının kaldırılmasına ilişkin çalışmalar sürdürdüğü biliniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum