Uzman öğretmenlik sınavına katılan binlerce öğretmen bunu bekliyor! Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak!

Uzman öğretmenlik sınavına katılan binlerce öğretmen bunu bekliyor! Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak!

MEB tarafından düzenlenen öğretmenler için harika bir fırsat olan Öğretmenlik kariyer yazılı sınavları bugün itibari ile başladı. Sınavın başlaması ile sonuçlar merakla bekleniyor.

Öğretmenlerin girmek için hazırlandığı Öğretmenlik kariyer yazılı sınavları MEB tarafından hazırlanan sınav takvimine göre bugün itibari ile başlamış durumda. Öğretmenlerimizin büyük önem verdiği sınavların sonuçları merakla bekleniyor… 2023 Öğretmenlik kariyer yazılı sınavları sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte tüm detaylar haberimizde…

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından düzenlenen uzman öğretmen ve başöğretmenlik sınavının başlamasıyla birlikte gündeme sonuç tarihi geldi. Bu yıl online olarak yapılacak olan sınavın başlamasıyla, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. İşte ayrıntılar.

Öğretmenlik kariyer yazılı sınavları başladı !

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) düzenlenen "Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı" başladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre sınava, MEB personeli, özel öğretim kurumları ve MEB dışından 58 bin 965 aday uzman öğretmenlik, 3 bin 921 aday ise başöğretmenlik unvanı için başvuru yaptı.

Adaylar sınava, Türkiye saatiyle 10.00-13.00 arasında "https://onlinesinav.meb.gov.tr/" adresi üzerinden e-Devlet/MEBSİS şifreleriyle internet erişimi olan herhangi bir ortamdan giriş yapabilecek

Sınav süresi kaç dakika olacak?

Sınavda beşer seçenekli 100 soru sorulacak, sınav süresi 135 dakika olarak uygulanacaktır.

Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir. Sınava giriş yaptıktan sonra herhangi bir sebeple sistem dışına çıkan adaylar, daha sonra tekrar giriş yaparak kalan süreleri içinde bugün saat 23.59'a kadar sınavı tamamlayabilecek.

Ancak Türkiye saatiyle 10.00-13.00 arasında sınava giriş yapmayanlar daha sonra sınava katılamayacak.

Sınavda beşer seçenekli 100 soru sorulacak, sınav süresi 135 dakika olarak uygulanacak. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecek.

Adaylar, sınava ilişkin bilgilere "https://oygm.meb.gov.tr" adresinden ulaşabilecek.

Sınav sonuçları ve tarihleri

Sınav sonuçları 24 Kasım 2023 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden ilan edilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.