Öğretmenler için kariyer basamakları yükseliyor! Kariyer basamakları yazılı sınavları başlamış durumda!

Öğretmenler için kariyer basamakları yükseliyor! Kariyer basamakları yazılı sınavları başlamış durumda!

Öğretmen kariyer sınavları başlıyor. MEB personelleri, özel öğretim kurumları be MEB haricinde yazılı saunada başvuranların sayısı 58 bin 965 aday uzman öğretmenlik için , 3 bin 921 aday ise başöğretmenlik unvanı için başvuruda bulundu.

İşte kariyer basamakları için detaylar

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) düzenlenen "Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı" başladı. Öğretmenler için önemli bir sınav olan adım adım kariyerlerini yükseltebilecekleri sınava girmek için heyecanlılar.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre sınava, MEB personeli, özel öğretim kurumları ve MEB dışından 58 bin 965 aday uzman öğretmenlik, 3 bin 921 aday ise başöğretmenlik unvanı için başvuru yaptı. Açıklanan rakamlara bakıldığı zaman fazlaca başvuruda bulunulduğu görülebiliyor.

Adaylar sınava dair uymaları gereken kurallar ve sınav saatleri belirtilmiştir. Detaylı olarak internet üzerinden bilgi alabilirsiniz. Kariyer basamaklarında yürümek isteyen öğretenlerimizin, Türkiye saatiyle 10.00-13.00 arasında "https://onlinesinav.meb.gov.tr/" adresi üzerinden e-Devlet/MEBBİS şifreleriyle internet erişimi olan herhangi bir ortamdan giriş yapabilecek.

Öğretmen kariyer yükseltme sınavı için hazırlanan birçok öğretmenimiz sınav günü okul binalarına saatinde gelmeleri gerekmektedir. Geç kalan öğretmenlerimiz sınava dahil edilemeyeceklerdir. Sınava girerek dikkatle üstlerinin aranacağımı ve dikkat etmeleri kuralları hatırlatmak isteriz. Sınava giriş yaptıktan sonra herhangi bir sebeple sistem dışına çıkan adaylar, daha sonra tekrar giriş yaparak kalan süreleri içinde bugün saat 23.59'a kadar sınavı tamamlayabilecek.

Ancak Türkiye saatiyle 10.00-13.00 arasında sınava giriş yapmayanlar...

Sınavda beşer seçenekli 100 soru sorulacak, sınav süresi 135 dakika olarak uygulanacak. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecek. Soruları okurken ve cevaplarını işaretlerken dikkatli olmanızda fayda var. Tekrar hatırlatıyoruz yanlış sorular doğru sayılarınızı etkilemicektir.

Adayların merak ettikleri bu önemli sınav ile ilgili ayrıntılara ve , sınava ilişkin bilgilere "https://oygm.meb.gov.tr" adresinden ulaşabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.