Öğretmenler günü 24 Kasım heyecanı geliyor! 24 Kasım öğretmenler gününde devletten öğretmenlere 5 bin TL ikramiye mi geliyor?

Öğretmenler günü 24 Kasım heyecanı geliyor! 24 Kasım öğretmenler gününde devletten öğretmenlere 5 bin TL ikramiye mi geliyor?

Değerli öğretmenlerimizin günü yaklaşıyor. 24 Kasım öğretmenler gününe az kaldı. 24 Kadım Cuma günü öğretmenler günü olarak her yıl kutlanmaya devam ediliyor. Devletten öğretmenlere 5 bin TL ikramiye mi verilecek?

24 Kasım öğretmenler günü olarak her yıl kutlanıyor. Her tık öğrencilerim öğretmenleri için hazırladıkları birbirinden güzel hediyelerle, öğretmenlere en güzel anılar birikiyor. Öğretmenlerimizin bu değerli gününde devletten5 bin RL ikramiye mi gelicek? Cumhuriyetin 100. Yılına özel emeklilere verilen 5 bin TL’lik ikramiye sonrası, 24 Kasım öğretmeler günü sebebi ile öğretmenlere de verilecek mi soruları akla geldi. Arama motorlarında, öğretmenlere ikramiye verilip verilmeyeceği sıkça aramalara girmiş durumda.

Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılı vesilesiyle hayata geçirilen emeklilere bayram ikramiyesi 11-14 Kasım tarihleri arasında ödendi. Tek sefere mahsus olarak ödenen 5 bin TL ikramiye sonrası 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde öğretmenlere ikramiye verileceği iddiası gündemdeki yerini aldı. Binlerce öğretmen konu hakkında araştırmalarını sürdürürken Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’ den açıklama geldi. Bakan Tekin, böylece iddialara son noktayı koymuş oldu. Peki, Öğretmenlere 5 bin TL ikramiye var mı, ödenecek mi? İşte detaylar...

Öğretmenler gününe özel bu ay öğretmenlere ikramiye verilecek mi?

Cumhuriyetin 100. Yılı olması sebebi ile emeklilere 5 bin TL ikramiye verilmişti. Bunun sonucu şimdide akıllarda olan soru, öğretmenlere de ikramiye verilecek mi? Oldu. Şimdide öğretmenler günü 24 kasıma özel ikramiye verileceği ve 1 maaş tutarında olacağı iddia ediliyor.

Bakan Yusuf Tekin’den açıklama geldi!

Milli eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmenler gününe özel, öğretmenlere ikramiye verilip verilmeyeceğine dair açıklamalarda bulundu. Yusuf Yekin şu ifadeleri kullandı : 'Biz kendi politikalarımızı kendimiz belirliyoruz. Öyle bir şey olursa bunu Cumhurbaşkanımız ile Maliye Bakanımız duyurur. Biz öğretmen arkadaşlarımızın özlük hakları ile ilgili bütçe sınırları çerçevesinde yapabileceğimiz her şeyi yapıyoruz.''

Buna göre; öğretmenlere ikramiye verilmesine dair bir karar henüz gündemde yok. Konuyla ilgili yeni açıklama geldiği taktirde haberimizden öğrenebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11 Yorum