Öğretmen atamaları için ihtiyaç listeleri paylaşılmaya başlandı! İşte 26 ildeki öğretmen ihtiyaçları!

Öğretmen atamaları için ihtiyaç listeleri paylaşılmaya başlandı! İşte 26 ildeki öğretmen ihtiyaçları!

2023 atamaları için İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde çalışmalar başladı. 2023 yılı atamaları için ihtiyaç listeleri oluşturulmaya başlanırken 26 il için yayımlanan ihtiyaç öğretmen sayısı şaşırttı.

2023 yılı öğretmen atamaları için İl Milli Eğitim Müdürlükleri ihtiyaç öğretmen sayılarını listelemeye ve branşlarını belirtmeye başladı. İl Milli Eğitim Müdürlükleri 2023 Yılı Norm Fazlası Kadrolu Öğretmen Ataması İçin İhtiyaç Listelerini yayınlarken 26 il için ihtiyaç listesindeki öğretmen sayısı oldukça dikkat çekti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın da bu ihtiyaçlar çerçevesinde atama sayısını belirlemesi umut ediliyor.

26 il için öğretmen ihtiyaç listesi!

İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin2023 Yılı Norm Fazlası Kadrolu Öğretmen Ataması İçin İhtiyaç Listelerini yayınlamaya başlaması üzerine nerede ne kadar hangi branşta öğretmene ihtiyaç var ortaya çıkıyor. Son olarak yayımlanan 26 il için hesaplanan öğretmen ihtiyaçlarının sayısı 44 bin 253 çıktı. Bu oranların 81 il için açıklanması ise kontenjanlar hakkında büyük bir bilgi sahibi olmaya yarayabilir.

tblo.png

"26 İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün açıkladığı listelerden veri alınarak Bilişim Öğretmenleri Platformu tarafından program yardımıyla kodlama yapılarak hesaplanmıştır."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum