Öğrenciler için yeni burs imkanı geldi!

Öğrenciler için yeni burs imkanı geldi!

Üniversite öğrencilerine yönelik yapılan burs programlarına bir süredir belediyelerden de aktif bir katılım sağlanmaya başlandı. Bu kapsamda yeni duyurulan burs Burhaniye Belediyesi tarafından oldu.

KYK burslarının başvuru sonuçları geçtiğimiz haftara içerisinde açıklandı. Açıklanan burs başvuru sonuçları sonrasında e-devlet üzerinden onaylamalarını gerçekleştiren öğrenciler burslarını almaya ne zaman başlayacaklar merak ediliyor. Bununla beraber 2024 yılında KYK burslarına herhangi bir zammın gelip gelmeyeceği merak edilirken Cumhurbaşkanı açıklaması ile KYK burslarına yeni yılda zam yapılacağını ve 2000 TL olacağını belirtildi. KYK bursları üzerine kasım ayında da belediyelerden öğrencilere burs programları açılmaya devam ediyor. İşte yeni burs fırsatı ve tüm detaylar...

Burhaniye Belediyesi’nden yeni burs!

Burhaniye Belediyesi kendi bünyesinde bulunan 250 tane gence aylık 1000 TL olmak üzere 10 ay boyunca burs vereceğini duyurdu. Burs kapsamında başvuruların ilgili sitelerden öğrenilebileceğini vurgulandı.

Belediye Başkanı yaptığı açıklamalarda;

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler; “Üniversiteyi kazanmak sizden, destek bizden” sloganıyla hareket ettiklerine vurgu yapan Deveciler, “Burhaniye Belediyesi her zaman öğrencilerin yanında oldu ve olmaya devam edecek. Göreve geldiğimiz ilk günden beri gençlere yönelik birçok hizmet ve projeyi hayata geçirdik. Bunlardan biri de karşılıksız burs desteği, bildiğiniz gibi 2021 yılında 400 TL, 2022 yılında 650 TL olarak verdiğimiz bursları 2023 yılında aylık 1.000 TL olarak belirledik.

Burhaniye Belediyesi olarak eğitime yaptığımız destekler ve katkılar ortada. Eğitim bizim önceliğimiz, okul öncesi dönemden başlayan eğitime destek faaliyetlerimiz, üniversite çağına kadar devam ediyor. 250 öğrencinin faydalandığı ve toplamda 2 buçuk milyon lira olarak belirlenen bütçe ile üniversite öğrencilerimize destek olurken, bunu onları borçlandırarak değil karşılıksız olarak yapıyoruz.

Belediyemize gelen tüm başvurular detaylı şekilde komisyon tarafından incelenerek, bursları gerçekten ihtiyacı olan gençlerimize ulaştırıyoruz. Bu güne kadar burslarımızdan faydalanarak mezun olan gençlerimizin geleceğinin parlak olmasını temenni ediyor, öğrenimine devam eden gençlerimize de 2023-2024 eğitim öğretim döneminde başarılar diliyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.